Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tanulhatok tovább? Mihez...

Nem tanulhatok tovább? Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, h az otthoniak erőltettek egy bizonyos szakot. Anno, középsulisan azt ígérték, h ez csak egy átmeneti dolog, később bármi mást tanulhatok, amennyiben még mindig érdekel a fiatalkori hóbortom. Én h***e el is hittem... Most végeztem a nyáron, vagyis a tavaszi szemeszter végén. Elhasználtam 8 félévet (3 éves a képzés, de 1-et csúsztam) a támogatásomból. Sajnos, nem tudtak megtörni, mert még mindig ugyanaz akarok lenni, ami ovisként is lenni akartam. Egyszerűbb lett volna egy hirtelen változás, amiben a szüleim reménykedtek, de ez nem sikerült. Ugyebár, csak az első diploma ingyenes, utána akár mesterre, akár más képzésre mennék az már fizetős lenne. Erre azonban nem fog telleni. Mondanom sem kell, hogy utáltam azt a bizonyos egyetemet, a névétől is rosszul vagyok...


Két hónapja mosogatok egy étteremben, mert csak ide volt elég az egyébként jó érettségim. Most akkor, ha jól értem, ugrott az egész? Az otthoniak elvárnák, h dolgozzak a végzettségemben, de nekem ez a pár év is túl nagy kényszer volt, nem bírnám egész életemben. Most akkor örökké mosogatnom kell?



2016. szept. 14. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Levelező képzés munka mellett, diákhitel és kész. És a helyedben számonkérném az ígéretüket, mert gerinctelenül át lettél verve, igen. Ha nincs tovább támogatás és elmennék otthonról. Akár rokonok, akár nem, nem támogatnak a vágyaid elérésében. Ilyen emberekkel nem kell barátkozni, akárkik is genetikailag. Ehhez túl rövid az élet.
2016. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A diákhitelt félek felvenni. Milliókat kell állítólag visszaperkálni. Egyik csoporttársamnak nagyon rossz lett az érettségije, ezért csak fizetősre vették fel, és ő mondta, hogy még nyugdíjasan is a diákhitelt fogja fizetni, olyan magas az összeg.


Az ígéret meg... Túl hiszékeny és naiv voltam / vagyok.


Már 3 éve nem élek a szüleimmel, albérletben lakok a párommal. Felesben fizetjük a költségeket. Hát eddig én az ösztöndíjból meg diákmelóból fizettem, párom meg levelezős és ő dolgozik, de most már én is dolgozom. Szerencsére nem sok a bérleti díj, csak egy huszas (plusz a rezsi), igaz, nem is a város közepén van és csak egy szobás, de jó ez kezdetnek.

2016. szept. 14. 14:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Az már nincs így, hogy csak az első diploma ingyenes, 12 féléved van, úgy használod, ahogy akarod. Ha be tudsz kerülni olyan msc-re, ami érdekel, akkor az még épp kijön államilag támogatottan.

Egyébként ha nem titok, megmondod, milyen szakokról van szó? Mert nagyon sok kiskapu van ám, ki lehet játszani a rendszert, hátha tudunk segíteni.

Csak a saját példám alapján, műszaki diplomám van alapképzésem szerint, hivatalos besorolása szerint a mester diplomám is műszaki lesz (ebben a félévben végzek), de sikerült közgazdasági pályán elhelyezkednem, ahogy szerettem volna.

2016. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!