Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mégis mit kezdjek magammal?...

Mégis mit kezdjek magammal? (továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11.-es vagyok egy biosz-kémia tagozatos (tehát már kilencediktől emelt óraszámban tanulom őket) vagyok.

Iszonyatosan vacakul érzem magam, mert semmiben sem vagyok kiemelkedő. A bioszt szeretem, de a többiek versenyeket nyernek, én meg el sem merek indulni, mert kizárt, hogy ne legyek utolsó.

A kémiát szeretem, de csak négyes vagyok. A négyes viszont nem lesz elég az egyetemhez.

A többi tárgy (magyar, matek, töri) megy, ötös vagyok belőlük, de annyira nem kedvelem őket, illetve szintén nem vagyok egy nagy tehetség.


Lehet, hogy csak az én sulimba járnak polihisztorok, de amíg valakinek szinte minden megy, addig bennem semmiféle tantárgy nem tudott még kiteljesedni.


A másik problémám pedig, hogy hiába nézegetem a felvit, nem találok olyan szakot, ami érdekel.

Amúgy több éve röpizek (hobbiszinten), szívügyem a természetvédelem és a környezetvédelem, DÖK elnök vagyok (ami szintén a szívem csücske), de mégsem találom meg a helyem.


Tehát a konkrét kérdés: Te (érettségi előtt vagy csak úgy általában) éreztél már ilyet? Normális? Így mégis mi a francot kezdjek magammal?


(Köszönöm a válaszokat! :D)


2016. szept. 5. 18:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Első mondat fail :D
2016. szept. 5. 18:43
 2/4 anonim ***** válasza:
Én még 12.ben is így voltam vele. Aztán beadtam jelentkezést valamire, amit anyukámék kinéztek, ahova úgy azért végülis el tudtam volna képzelni magam, de nem vettek fel, egészségügyi okokból, aztán a második helyet, amit jelöltem, az meg csak azért volt, hogy legyen valami, na oda fel is vettek, de nem akartam, úgyhogy elmentem egy OKJs képzésre, és 2 évvel később már tudtam azt is, hogy ahhoz képest, hogy full sz°r jegyeim voltak kb mindenből, ahhoz képest az érettségim meg csupa 5-ös lett, pedig nem nagyon tanultam rá, így volt össz 436 pontom, ami nem is rossz, kb majdnem mindenhova mehettem volna vele, csináltam plusz 1 nyelvvizsgát, és mire 20 lettem, tudtam mit akarok. Ez az én saját tapasztalatom.
2016. szept. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Tehát 20 éves kor körül ez kialakul(hat)?

2016. szept. 5. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam akkor jött az ihlet. De van, akinek csak 35 évesen, de hát ugye addig is élni kell valamiből, ahhoz pedig dolgozni kell!
2016. szept. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!