Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újságíró szeretnék lenni,...

Újságíró szeretnék lenni, tudnátok segíteni a sulik terén?

Figyelt kérdés
Hirtelen jött az ötlet és nem igazán tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak. Próbáltam keresni a felvin, de konkrétan nem tudom, hogyan keressek rá, így nem is találtam iskolát. Tudnátok segíteni? Esetleg vannak itt olyanok, akik újságírónak tanulnak? Előre is köszönöm! :)

2016. szept. 18. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Újságíró szak konkrétan nincs, tehát így a felvin se fogol vele találkozni.

Az ELTE-BTK kommunikáció-és médiatudomány szakán van újságírói szakirány, így arra keressél majd rá.

Tudod kell,hogy az alapszakos kommunikációs szakra borzasztó nehéz bekerülni a magas ponthatár miatt, így van egy másik lehetőséged is. Választhatod szintén a BTK-n a szabad bölcsészet szakot, azobelül majd a kommunikációs szakirányt. Ott konkrétan ha a kommunikációt fogod választani,akkor ugyanott vagy,mintha sima kommunikációs alapszakon lennél,csak kevesebb ponttal. Esetleg a magyar szakot is ki lehet próbálni. Ott nincsen újságírói szakirány, de ott is megtanulhatod az írást. Igazából nem attól függ,hogy neked most magyar/szabad bölcsészeti/kommunikációs diplomád van,hanem attól,hogy van-e érzéked az íráshoz vagy sem. Persze tanulható az írás, de mindig lenni kell egy saját véleménynek,amit közölni szeretnél majd az emberek felé.

Összefoglalva, én ajánlom neked ezekből a szakokból valamelyiket,ha az újságírás felé szeretnél menni. Viszont,ha egyetem után dolgozni szeretnél, akkor az éveid alatt ki kell építened a kapcsolataidat, így keresned kell gyakornoki helyeket majd. Komolyan kell venni majd a 3-5 éves egyetemi éveidet, mert abban az időszakban fogod meghatározni az életed alapját.

Én sok sikert kívánok neked! :);)

Nem csak az ELTE-t ajánlom neked, hanem az ország többi egyetemét is majd nézegesd,mert ott is ott vannak ezek a szakok. :) Azzal,meg hogy most melyik egyetemet fogod választani, ne befolyásoljon. Mindenhol ugyanazt fogod tanulni, de csak rajtad fog állni,hogy mit fogol kihozni a diplomáddal, és az egyetemi tanulmányaidból,éveidből. :)

Szóval fel a fejjel, és hajrá!

Jövőre érettségizem, de remélem tudtam valamit segíteni neked. Én is a kommunikáció fele kacsingatok, ezért tudok ennyit mondani róla. :)

Remélem nem baj,hogy nem vagyok egyetemista, és úgy válaszoltam.

Ha esetleg érdekel még valami, akkor írj nyugodtan, és megpróbálok segíteni amennyit tudok még. :)

2016. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Iszonyatosan sokat segítettél, nagyon szépen köszönöm! Egyelőre ez is bőven elég és utána nézek a szaknak, de ha valami lenne, akkor szavadon foglak, köszönöm! :)

2016. szept. 22. 19:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. :)
2016. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!