Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg akarok változni tanulás...

Meg akarok változni tanulás terén, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most megyek 10-edik osztályba, sok 2-esem volt, majdnem megbuktam meg ilyenek. Már nagyon megbántam, szerencsejáték függő voltam, (leszoktam) mivel több tízezer forintot buktam már el, nem hogy vettem volna valami értelmeset, és azt kérdezném tőlletek, hogy hogyan lehetne normálisan tanúlni? Hiába ültem a könyv előtt év vége felé, egyszerűen semmit nem tudtam megjegyezni, amit felmondtam magamnak, tesómnak, másnapra semmit nem tudtam, (kicsit izgultam is) és jövőre ezen szeretnék változtatni. (Ha netalán van helyesírási hiba, ELNÉZÉST).
2016. jún. 25. 03:06
 1/2 Panpeter2016 válasza:
0%
Eloszor is szerintem szard le hogy mibol hanyast kapsz, eleg ha arra torekedsz hogy kettest kapj. Es inkabb az angol nyelvre gyurj ra es lepj le magyarorszagrol.
2016. jún. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is értve tanulj, ne magolj!

Másodszor az olyan anyagot, amit nem tételesen kérnek számon, hanem a készséget (pl. matek) gyakorolj rendszeresen!)

Ha annak ellenér, hogy nem magoltál, felmondtad és másnap mégsem ment, akkor úgy kellene tanulnod, hogy megtanulod az aznapi leckét és a következő óra előtti nap átismétled (ha tudod, hogy pl. dolgozatot írtok, akkor esetleg plusz ismétlést is beiktatni).

Ez így persze sokkal több idő, mintha csak másnapra tanulnál, de ameddig csak így megy, muszáj meghoznod ezt az áldozatot!

2016. jún. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!