Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki képzést jobban...

Építészmérnöki képzést jobban megéri elvégezni mint pl jogot vagy településmérnökit?

Figyelt kérdés

Azt olvasom sok helyen, hogy a mérnöki illetve az orvosi képzések, amik piacképesek és egyáltalán használható tudást adnak ma.

Van egy földrajz bsc végzettségem és a településmérnöki msc csak 2 éves lenne, a kettő együtt már használható lenne. Ezen kívül jogot terveztem sokáig, hogy elkezdem.


Az építészmérnöki ezeken felül van ugye, úgymond?

Szüleim azt mondják nem tudnám elvégezni, mert nagyon nehéz a matek és a geometria, stb ezen a képzésen, én viszont úgy gondolom, hogy nem nagyon van olyan amit ne lehetne sok gyakorlással megtanulni. Mellesleg nagyon érdekel is.


Mik a vélemények? Köszi!


2016. szept. 19. 06:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, de szerintem ezt nem lehet "ráépíteni" más bsc-re. És nagyon-nagyon kell szeretni, gyakorolni és tudni rajzolni.

[link]

Szabadkézzel, mert a feldolgozás gépen megy, de a kifejezésmódja az építésznek a rajz, mint a szónoknak a beszéd. Az ábrázoló geometria elég nehéz az elején, a matek, akinek a középiskolás ment kitűnőre, annak megy itt is. A szilárdságtan elég nehéz, mert nem elég hozzá a matek, hanem a műszaki alkalmazását kell megérteni, ami új.

[link]

2016. szept. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell túlfetisizálni a mérnök szakmákat - építészmérnök eszik, ha dübörög a gazdaság és mindenki építkezni akar, de koplal, ha nem. Meg mondjuk az ilyen képzettségű ismerősök többsége nincs is annyira oda azért, hogy a kuncsaftok 90%-a lakóházat akar építeni, lehetőleg 0 forintból kacsalábon forgó palotát - finoman szólva nehéz megtalálni a szépséget és a kihívást a szakmában, ha nem kapnak szabad kezet.

Egyébként mind az építészmérnök, mind a jog nagyon sok helyen még mindig csak osztatlan formában indul - szóval én már csak kizárásos alapon is a településmérnökire voksolnék, mert azzal hamarább el fogsz tudni helyezkedni.

2016. szept. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A férjem mérnök, igaz nem építész. Neki is nagyon sok matekos dolog volt az egyetemen. Az áramlástant mindig nagyon szidták pl. Hát, nem könnyű a mérnöki, bár egyetem és egyetem között is van különbség. Pont a napokban mondta a férjem, hogy nem érdemes olyanba vágni, amihez semennyire nem értesz. Én nagyban érvelgettem hogy tanulhatnék informatikát, mert az ma tuti vézettség. Erre mondta hogy ő is azt hitte hogy majd megtanítják az egyetemen mindenfélére, de ha jó munkát is akarsz, akkor egyszerűen érzék kell, amit nem fogsz megkapni egyetemen. Kicsit kiábrándított, de tudom hogy igaza van. Ő is a tehetségével boldogul, nem az egyetemen szerzettekkel. Szóval ennek tudatában vágj bele. A mérnök egyébként hiányszakma, szóval ha jó vagy, megbecsülnek.
2016. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meglátom még. Viszont ha valaki tudna alapvető feladatokat adni, amik előjöhetnek építészmérnöki képzésen, arra kíváncsi lennék. Geometriai, rajzolás, matek, amik főbb tárgyak. De nem a legnehezebb, hanem amolyan szintfelmérő. Köszönöm.
2016. szept. 19. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!