Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre szeretnék járni....

Egyetemre szeretnék járni. Szerintetek ilyen átlaggal bírnám? (Nem büfé szakokra)

Figyelt kérdés

9.-be kb 3,5 voltam,

10.-be 3,7

11.-be 4 felett

Most végzős vagyok. Sajnos soha nem tanultam, viszont rájöttem, hogy nem az szeretnék lenni, mint amit a szakgimnáziumban tanulok (ügyvitel).

Néhány ember azt mondta, hogy az egyetemeken egy félév olyan, mint a középsuliba a 4 együtt. Ez igaz?

Légyszi mondtok tapasztalatokat? (Hogy milyen átlaggal hova mentetek, mennyire bírjátok...)

Gazdasági szakra szeretnék menni (pénzügy, számvitel)

11.-es év végi jegyeim:

irodalom 4

nyelvtan 4

töri 4

matek (emelt) 5

És csináltam előrehozott infó érettségit: 5 (135 pontos lett)

Még érettségiznem kell szakmai tárgyakból ( gazdasági, jog, levelezés, kommunikáció, vállalkozási... ezek összevonva)

Szerintetek így mennyi esélyem van?



2016. szept. 19. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden esélyed megvan, előtted a jövő. Hajrá.
2016. szept. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én is PSZ-re járok, az átlagom még olyan sem volt, mint a tiéd. Ha matekból jó vagy, az mindenképpen előny, azon túlmenően pedig úgyis az számít, hogy mennyire látod át az összefüggéseket, illetve tudsz-e adott esetben magolni. A pénzügy-számvitel a gazdasági képzések között inkább a nehezebb kategóriába tartozik, de összességében abszolút nem vészes; sokan (köztük én is) akár heti több napot is dolgoznak suli mellett, ha csak a tanulásnak szeretnél alárendelni mindent, nem hinném, hogy ne sikerülne. Hajrá!
2016. szept. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg esélyed van!

A sikered már eldőlt, a fejedben. Ez az egyik legfontosabb tényezője, sőt a legfontosabb.

Az akaratod a lényeg és egy kis szorgalom és ügyeskedés= diploma.

2016. szept. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)

Szerintetek melyik egyetemre menjek? Ha tudtok, légyszi tapasztalatokat is írjatok.

2016. szept. 20. 16:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Végül most kezdem a Corvinus PSz-t. 456 pontom lett a felvételin, így felvettek államira. Remélem jól fogok teljesíteni :)
2018. aug. 26. 07:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden gratulációm, azóta mi a helyzet?
2023. aug. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

UPDATE:


Sziasztok!


4-es/5-ös tanulmányi átlaggal és jeles diplomával végeztem a Budapesti Corvinus Egyetem Pénzügy és számvitel BSc szakán. Jelenleg egy befektetési banknál dolgozom elemzőként.

2023. szept. 23. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!