Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha nem megy az...

Mit tegyek, ha nem megy az egyetem? Szerintetek mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Elsőéves mérnök hallgató vagyok, de úgy érzem, ez nem az én világom.

Jelesre érettségiztem, mégsem értem mi folyik az előadásokon, illetve a gyakorlatokon. Sokszor úgy érzem, hogy én vagyok a hülye?!

Tény, gimnáziumban kémiát nem tartotta meg igazán a tanár, fizikán is inkább filmeket néztünk.

Nem műszaki középiskolából jövök, így a műszaki ábrázolás is kimaradt nálunk. Már a második gyakorlaton olyat kért a tanár, hogy rajzoljuk le egy tárgy vetületét, amikor azt sem vettük át előtte, hogyan húzzuk a vonalakat, milyen jelöléseket használjunk stb.

Fizika, anyagismeret ugyanígy káosz. Mintha ezt már tanulnunk kellett volna és gyorsléptekben ismételnénk.

Értem én, hogy ez egyetem, nem középiskola: de most fizessek ki rengeteg pénzt külön órákra, korrepre?

Vagy keresztfélévben jelentkezzek át másik szakra, vagy másik egyetemre...


Volt már valaki ilyen helyzetben? Nagyon elveszettnek érzem magam, amikor ülök az órán, figyelek jegyzetelek és nem értem, hogy mit írunk.


Lehet inkább a gazdasági vonalon kellett volna maradnom, csak célom volt az állami támogatottság, gazdasági képzéseknél meg egekben vannak a pontok.


Ha már állami: tetszik állami szak is, a tanítói. Vannak kistesóim, imádom a gyerekeket, egyik általános iskolás és gyakran tanulok vele. Hallottam, hogy kevés a keresetük, de legalább ingyenes képzés, szívesen csinálnám. Ez viszont nem indul keresztfélévben sajnos.


Szerintetek, fél év után váltsak valamilyen gazdasági vonalon lévő szakra (valószínű fizetős), vagy várjam meg az évvégét a tanítói szak miatt?


Még adok esélyt ennek is, nem adom fel (legalább fél évig biztos nem), tanulgatom, de nem akarok több tízezret magántanárra költeni...


Ti mit tennétek a helyemben?



2016. szept. 26. 18:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

1. nem igaz, hogy valakinek mindegy, hogy mérnök, tanár vagy gazdasági szakember - amit most választasz, azzal fogsz foglalkozni (szerencsés esetben) 30-40 évig! Azt tanuld, ami igazán érdekel.

2. Lehet, hogy a többiek erősebb suliból jöttek, ha így van, fel kell zárkózni, utána már neked is könnyebb lesz (addigra felveszed a ritmust is).

3. 2-3 hét alatt nem lehet egy szakot megítélni. Év végére vagy jövő év elején már kijelentheted, hogy ez nem neked való, de 3 hét után kár lenne leírni, szóval én mindenképp adnék neki egy esélyt.

De ha ennyire nem tudod, mihez akarsz kezdeni magaddal, az is egy megoldás, hogy egy időre elmész dolgozni, és kitalálod, hogy mi az, ami igazán érdekel.

2016. szept. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van pár ilyen tárgyam, együttérzek. Azokat fel fogom venni újra. :D

Azt kellene eldöntened, akarsz-e mérnök lenni. Olyan munkát nem érdemes választani amit nem fizetnek meg, és az átlaggyerek sem olyan lesz, mint a testvéreid. Hanem szemtelen, rendetlen, hangos, rosszabb esetben büdös és agresszív, ugyanilyen szülőkkel. Nem véletlenül nem megy oda senki.


Ha ez nem jön be, válassz valami mást.

2016. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
"Tény, gimnáziumban kémiát nem tartotta meg igazán a tanár, fizikán is inkább filmeket néztünk. " - Ne haragudj, de te ilyen felkészültséggel csodálkozol, és idejössz keseregni? Igen, ilyenkor, ha nem tudsz semmit fizikából - csak elvileg tetszik, mert szerintem neked fogalmad sincs róla, hogy mit tanulsz vagy mit jelent egy mérnöki szak -, akkor fel kell készülni, máskülönben az lesz, ami most veled történik. Csak mások ezen nem keseregnek, hanem keresnek tanárt. De amúgy igaza van az elsőnek, fogalmad sincs mit akarsz annyira különböző dolgokat jelöltél meg opciónak, itt meg csak azért vagy, mert nem fizetős. Ezért meg felesleges. Ha váltani akarsz, akkor most válts, mert még nem vesztesz félévet és visszafizetned sem kell.
2016. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb elmenekülnék onnan, és elkezdenék dolgozni. Bármit. Időt adnék magamnak, hogy rájöjjek, mit is akarok. Csak azért a legnagyobb butaság egyetemre járni, hogy legyen diplomád... Ha előre tudod, hogy nem érdekel, akkor kár beleerőltetni magad.
2016. szept. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Na azt ne csináld. Ha elkezdesz dolgozni, onnantól sokkal nehezebb lesz még egyszer elkezdeni az iskolát, befejezni meg pláne.
2016. szept. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A legböszmébb Feri ***** válasza:
83%

Nem mindenki alkalmas mérnöknek.

Örülj, hogy időben felismerted. Más éveket pazarol el az életéből, mire rájön. Szerencsés vagy.

2016. szept. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elkezdesz dolgozni, onnantól sokkal nehezebb lesz még egyszer elkezdeni az iskolát, befejezni meg pláne."


Több egyetemi tanárom szerint is: sokkal jobban megbecsüli magát az egyetemen az, aki már dolgozott előtte, sokkal komolyabban veszi, ezért sokkal nagyobb eséllyel el is végzi, méghozzá a lehető legjobb eredménnyel, nem csak végiglébecolja - amire hajlamosabbak azok, akik egyenesen a középoktatásból mennek egyetemre.

2016. szept. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem csak azért jelöltem meg ezt a szakot, mert ingyenes. Attól, hogy állami, még komoly költségekkel jár, amire így is alig futja. Azért jelöltem meg, mert dolgoztam már diákmunkán ilyen munkakörben és tetszett. Másrészt főleg édesapám miatt választottam ezt, ő buzdított erre a pályára. De előrelátó nem vagyok, nem tudtam, hogy ilyen nehéz lesz, pontosabban, hogy nem lesz elég előképzettségem hozzá.


A városom egyik legjobb iskolájába jártam, nem tehetek róla, hogy gyenge volt a reál tantárgyak oktatása (szerencsére a matematika jó volt).

A pontom bőven meg van hozzá, sosem voltam rossz tanuló, a fizikát is értettem, amiket vettünk. De nekem már csak utólag derült ki, hogy ez kevés.



Nyilván azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom megéri-e magántanárokat fizetni. Mert erre főleg nincs keretem.

Mielőtt valaki mondaná, vállalnék diákmunkát, de mindennap van órám. Péntekenként egy, így gondoltam akkor fogok (már meg is van hol), de kb. 3 hetente zh-m van pénteken, szóval így se jó...


Rengeteg ismerősöm, aki elment dolgozni gimi után, soha többé nem ment felsőoktatásba... Illetve érettségivel nem lehet komoly, karrierépítő munkahelyen kezdeni. (Max aki tehcnikumot végzett, vagy hasonló szakközépből jött. Gimi után nem.)


Én azt gondoltam, valamennyire az alapoktól kezdődik az egyetem, mert nem csak én jövök gimiből, ahol nincsenek ilyen műszaki tantárgyak. Fizikán, kémián kívül a többit oktathatnák kicsit részletekbe menően, elölről, nagyobb léptekben.


Valószínű abban igazatok van, hogy nem vagyok mérnöknek való. De nem adom még fel a 4. héten nyilván. Még próbálkozom a tanulással, jegyzeteléssel, hátha megtetszik.

De töprengek a többi lehetőségen is. Lehet nagyon különböző szakok tetszenek, de elég sokoldaú személyiség vagyok alapból. Irodai légkörben már dolgoztam, pénzügy, hr. Sőt, édesanyám is ebben dolgozik. Ezért tetszenek a gazdasági képzések, de ezek mind fizetősek és szinte mindenki ezekre jár.

A tanító pedig azért tetszik, mert szerintem nagyon fontos egy kisgyermeknek amit általános iskolában tanult. Nem is csak az, hogy mit, hanem, hogy hogyan. Ebben a korban nagyon befolyásolhatóak a kicsik, és nem szabad, hogy rossz kézbe kerüljenek. Szerintem ez egy komoly hivatás.

Mindkettőnek meg van a pozitívuma és negatívuma.


A véleményetek érdekel az egészről. Valaki azt mondta váltsak most és megmarad a félévem: Ilyet nem lehet csinálni. Keresztfélévben és rendes felvételi eljárásban van esély a váltásra.

2016. szept. 26. 20:10
 9/18 anonim ***** válasza:
15%

Azért olyan magas a gazdasági szakokon a ponthatár mert effektíve semmit nem csinál. Nem termel 1 forintot se... és mellesleg nagyon népszerű.


Mérnöki munkát végeztél diákként vagy mi alapján tetszett meg?

2016. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy síkmértan térmértan könyveket átforgatnád az sokat segítene műszaki rajzból.
2016. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!