Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 88 tételből fogok vizsgázni a...

88 tételből fogok vizsgázni a félévkor az egyetemen. Meg lehet ennyit tanulni?

Figyelt kérdés

Mindegyik tétel vagy 6-7-8 oldal és mire az egyiket megtanulom már el is felejtem a másikat,ráadásul 88 nagyon soknak tűnik.

Ez egy tantárgy,még ott van a többi is.

Ennyi tételt meg lehet tanulni?

Ha igen,hogyan hogy meg is maradjon és a többi tételt is meg tudjam tanulni?



2016. szept. 26. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Simán. Úgy, hogy reggel 8-tól este 10-ig tanulsz. Értelemszerűen 6-8 oldalt nem kell elmondani, csak a lényeget, fogalmakat, fontos infókat. Készíts egy egy oldalas kivonatot mindegyikből, átismétled 1x, majd megpróbálod elmondani magadnak mindegyik tételt. Ha valamelyik nem megy akkor félreteszed, majd a végén megint elolvasod az összes félretettet, és megint megpróbálod felmondani magadnak. És ezt addig amíg nem tudod az összeset. Anno államvizsgánál használtam ezt a módszert, 8 vizsga, 2800 oldalnyi kidolgozott, 650 oldal kézzel írt jegyzet után 4 db jelessel végeztem, szal mondhatni, hogy tesztelt a módszer.
2016. szept. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik a dolog, hogy ne magolj. Ha rendesen megtanulod azt a csak 6-8 oldalt (nekünk van, hogy 1 tétel 60-70 oldal részletezés, persze nem kell minden adat), akkor emlékezni fogsz rá később is, sőt a lényegre még hetek-hónapk múlva is.
2016. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!