Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika és biológia közép...

Informatika és biológia közép iskolás tanár szeretnék lenni. Hogy megy ez? Létezik ilyen párosítás?

Figyelt kérdés
Most jelenleg Szegeden programtervező informatikus szakon vagyok de rá jöttem, hogy nem ez lesz az én "utam" 1. mert a matek túl nehéz 2. mert nem tudnék egész nap a 4 fal között lenni egyedül és kódolgatni . Ezért gondoltam arra, hogy szakot váltok. Az informatika mellett még a biológia érdekel (infós osztályból én voltam az egyetlen aki bioszból is érettségizett) Tudom hogy a JUGYU sem könnyű és a tanárok élete sem de olyat szeretnék tanulni ami érdekel és tetszik. Szerintetek ez mennyire hülye gondolat?(már kb fél éve ezen gondolkozom) és hogyan tudnák jelentkezni így tanár szakra, hogy most egyetemista vagyok? felvi.hu-n és itt ott olvasgattam már de sok hasznos infót még találtam.

2016. szept. 26. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A konrket kerdesre nem tudok valaszolni, de ha csak az lenne a baj hogy nem akarsz egyedul kodolgatni, akkor jovore lesz data science szak az elte-n, azzal jol is lehet keresni es nem az a maganyos kodolgatos munka. A matekkot meg ki kell szenvedni :)
2016. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a data science képzést nekem is tetszik, majd utánajárok. :D


A tanárokat már nem JUGYU-n képzik, hanem osztatlan képzés van és elég sok tárgy közös. Tehát lehet az infós kurzusok közül valamennyit el tudnál fogadtatni. Meg kell nézni majd, hogy indul-e informatika-biológia osztatlan tanárképzés, ha igen, akkor járható út az ötleted.

2016. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Elsősorban szegeden szeretnék maradni családi és egyéb okok miatt. Most elkezdtem dolgozni mint ügyfélszolgálatos és rá jöttem, hogy emberekkel szeretnék foglalkozni és ez az ami megerősített abban, hogy komolyabban fontolóra vegyem a szak váltást. Még az andragógia(felnőtt oktatás) jött számba. Meg nekem annyira nem életem az informatika hogy haza jövök és kódolgatok persze egy kis alap meg van és azért is jöttem erre a szakra ez is egy megfontolt döntés volt de megváltoztam és ezért érzem úgy, hogy váltanom kell.
2016. szept. 27. 21:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként én is valami hasonlót éltem/élek meg, csak annyi különbséggel, hogy én letettem a középiskolai tanárságról. Szeretek magyarázni, előadni, tanítani, de én azt sem tudnám elképzelni, hogy 30-40 át minden nap bemegyek a suliba, előadom ugyan azokat a dolgokat, aztán haza. Valahogy vegyítenem kellene a tevékenységeket. :D
2016. szept. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!