Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a diákhitelről?...

Mit gondoltok a diákhitelről? Megéri?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben fogok érettségizni. Elsősorban jogi irányba akarok menni, de mivel ott már évek óta baromi magas a ponthatár államin, ezért nekem az önköltséges szak az első célom. Igenám, de a szüleim nem lelkesednek érte és többször is mondták, hogy nem akarnak vaskosan fizetni tandíjat, amelyet valamennyire meg is értek az ő részükről. Az biztos, hogy duplázással akarok majd felvételizni (töri-angol emelt), mivel mindig is csak egy átlagos tanuló voltam meg a többi kötelező tárgyból nem hinném, h eltudnék érni 80-90% feletti eredményt (még középszinten se), de akkor is előre tartok attól, hogy még ha már most el is kezdek keményen felkészülni a felvételi tárgyakra, akkor se biztos, h mindkettőből 90% felett tudnék teljesíteni, oda meg az a minimum állami szinten. Viszont költségesen jóval kevesebb a ponthatár és azér arra is kell készülni, de nagyobb eséllyel be tud jutni az ember.


Ahogy említettem, a szüleim nem akarnak tandíj téren anyagilag támogatni, ezért az egyedüli mentség csak a diákhitel, ami marad. Jogon egy félév 300 ezer Ft, az 5 év alatt az 3 milla lenne, ha folyamatosan járom végig és nem kell ismételnem féléveket.


Aki diákhitellel tanult, az hogy csinálta ezt? Ha elvégzem az egyetemet, mikortól kell visszatörleszteni, ez kb. hány évig tart? Kell kamatot is fizetni, ha igen hány %-os?



2016. szept. 28. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Kalkulálj bele olyan dolgokat is mint pl.:

-Mi lesz ha nem találsz egy normális munkát mondjuk az első félévben? Nem tudod törleszteni.

-Mi van ha közbejön valami, és nem tudod folytatni az egyetemet?

-Az önköltségességgel együtt jár az is hogy szinte folyton a tudatodban és a gondolataidban lesz az hogy állandóan tanulnod kell még akkor is mikor pihenned kéne, ne hogy véletlen megcsússz vagy valami..persze államin is célszerű mindig tanulni, de gondolom érted mire akarok kilyukadni.

-Eleve úgy kezdeni az egyetem utáni életed hogy már egy hitelt kell törlesztened, gondolni kell már a "megállapodáson", lakás, család stb..idővel úgy is előjön, és mindig ott lesz pluszban ez a költség.

És ha nem fizetsz, ugyanúgy kamatozik az adósság.


De egyébként sok sikert kívánok! :D

2016. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És egyetem mellett mennyire tudok dolgozni? Talán azzal is próbálnám fedezni.
2016. szept. 28. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire vagy képes összeegyeztetni az órarendedet a munkával, plusz tudsz-e még tanulni mellette.
2016. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tanulni a vizsgaidőszakban kell! :D

Vagy akkor menjek inkább levelezőre?

2016. szept. 28. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Én most vagyok elsőéves, és nekem vannak félévközi ZH-k, november 2, meg október 21. Szóval kell azért tanulni szorgalmi időszakban is, nyilván nem annyit mint egy vizsgaidőszakban, bár te osztod be az idődet. :D
2016. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mit tanulsz?

Es mik azok a ZH-k?

2016. szept. 28. 18:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A tanulás az egyik legbiztosabb befektetés, persze ha szabad bölcsésznek megy az ember akkor azért nem feltétlen :)


Nem élnek azért olyan szarul a jogászok, ha téged ez érdekel a legjobban akkor mindenképp megéri.

2016. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utánaneztem es mar egy kezdo jogasz ugy atlagban 200.000 Ft-t keres alsohangon havonta, szval szerintem 2-3 even belul siman visszatudnam teriteni az osszegeket akar kamatokkal egyutt.
2016. szept. 28. 21:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagy tevedes, hogy tanulni a vizsgaidőszakban kell. Jó, én orvosira járok, nem jogra, ott talán vmivel könnyebb, de ha kizárólag a vizsgaidőszakban tanulsz, és nem vagy zseni, elég szar átlagod lesz...
2016. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!