Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit gondoltok a diákhitelről?...

Mit gondoltok a diákhitelről? Jó ill. rossz tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
A hitel csak rossz lehet.
2014. júl. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Ha lehet inkább hagyd ki.

Nekem van és rohadtul nem látom a végét. Most tartok ott, hogy elkezdett csökkenni.

2014. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

és hány éves vagy?

nekem muszáj lenne, mert különben nincs pénzem a kolira, ételre stb. mennyit kaptál havonta?

2014. júl. 31. 10:55
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Én most kezdem az egyetemet és fel fogom venni, de különösebben nem lenne muszáj.

Azért fogom ezt tenni,mert kell egy biztonsági tartalék,amihez ha bármi van tudok nyúlni.

Pl. ha nem is fogom elkölteni, akkor abban a pillanatban amikor kilépek az egyetemről a munka világába ott lesz 2,1 millió Ft, amiből el tudom indítani magam(nincsenek szüleim)

Azért merem bevállalni, és ajánlom neked is ha nem tudsz máshogy kijönni, mert ilyen alacsony kamatozású hitelt nem fogsz kapni. Csak akkor kell elkezdened törleszteni,ha dolgozol,és nem olyan szigorú mint mondjuk egy személyi kölcsön,stb.

Hogy ezt mire alapozom? Tesóm,barátom,német tanárom,stb. is felvették anno. Barátom havi 5000Ft-ot fizet ha eszébe jut, német tanárom ugyan így.

Szerintem ha nincs más választásod ne félj tőle. Ne hasonlítsd a deviza hitelekhez meg társaikhoz, egyáltalán nem olyan...

2014. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
21 évesen kezdtem a főiskolát levelezőn, közben dolgoztam, de nevetségesen kevés volt a bérem, kellett nekem is a pénz, hogy a féléves tandíjamat be tudjam fizetni. 8 félévig járt nekem a 125000 Ft. Most 30 éves vagyok 1.600.000 Ft-os a tartozásom. Sajnos annyit nem keresek most sem, hogy ezt rövid időn belül kifizessem.
2014. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

4-es érdekes amiket írsz, nekem ügy tűnik te a hitelt ingyen pénznek tekinted, kötelezettségek nélkül, de nem így van!

Havi 5000-et fizet, amikor eszébe jut??? Inkább amikor megengedheti magának!

Mennyi idő alatt kopna ki 5000Ft-onként, valószínűleg soha!


2m-ra havi 16 775Ft-ot kell majd fizetned, kb. 2040-ig.

Rendben ebből fogsz elindulni a nagybetűs életbe, veszel egy lepukkant kis házikót tanyán, füzeted a rezsid és a hiteled, persze ha vagy olyan szerencsés és lesz állásod.

2014. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Tisztában vagyok a feltételekkel. Nem házat/kocsit akarok belőle venni( nem értem miért állítasz ilyeneket, talán ismersz???)

A hitel arra kell mivel nincsenek szüleim!!!,hogy legyen egy tőkém, amiből mondjuk tudjak venni egy repülőjegyet és mondjuk külföldön dolgozni(mielőtt ítélkeznél fogok kint állást találni,ha érdekel miért leírom neked nagyon szívesen),vagy akár egy albérletet kibérelni,mondjuk Pesten,stb. Ha nem is kell SOHA hozzányúlnom és csak a számlámon lesz,nekem megér annyit az "anyagi biztonság" érzése,hogy a kamatokat kifizetem.

+ A havi 5000Ft-os visszafizetést saját szememmel láttam,ha te nem hiszed el nekem végül is mindegy.

Én a kérdezőt szerettem volna megnyugtatni,hogy a hitel felvételénél nem a halálos szerződését írja alá.

Bár nem sértésnek szánom,de nem mindegy milyen szakra fog járni,mert pl. ha bölcsész leszel abba nem nagyon érdemes pénzt fektetni.

Remélem értesz.

2014. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!