Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszihológus szeretnék lennj...

Pszihológus szeretnék lennj erre van középiskola?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok jelenleg 8.os

Pszihológusnak,pszihiaternek szeretnek tovabb tanulnk...Milyen iskolába kellenne mennem? Melyik tantárgyakra kéne ráhajtanom?


2016. szept. 28. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyetemre.
2016. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetemen van pszichó képzés, középiskolában nem.

Biológia, idegen nyelv, de leginkább biológia a legfontosabb.

Olyan iskolába kell menned, ami felkészít az érettségire, a lehető legjobban, mert brutális ponthatárok vannak pszichon, közel 90-95%-os emelt érettségit kell produkálnod.


Létezik EÜ szakközép, ahol tanítanak pszichológiát, én pl. ilyenbe jártam: volt szociál pszichológiánk, általános és személyiség pszicho és fejlődés pszicho, érdekes volt, hasznos volt, kialakított egyfajta pszichos mentalitást, ennek ellenére azt mondom, hogy egy jó középsulit keress elsősorban, és ne ilyet, mert hiába jó ezt tanulni, az egyetemi felvételi a lényeg.

2016. szept. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erős középiskolába kell menned ahol felkészítenek az érettségire. Nem árt ha pluszpontok miatt csinálsz nyelvvizsgát/nyelvvizsgákat. A tantárgyakat a felvi.hu-n nézheted meg, egyből kell emeltezned azok közül és egy másikat meg közép szinten számítanak be. Ha jól emlékszem lehet matek, töri, biosz, angol, német, francia, orosz és magyar...de ezt jobb ha megnézed, mondjuk még eléggé ráérsz ezen gondolkodni. Ja és a pszichológushoz kell ez, a pszichiáter azért elég más téma. Szóval nézz utána ennek jól, de még ráérsz 10.-ig, a faktválasztásnál dől el sok minden.
2016. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm már megvan 2.és a 3.válaszadónak ment a lájk
2016. okt. 1. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!