Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon melyik városban...

Magyarországon melyik városban éri meg jobban középiskolában, gimnáziumban tanulni?

Figyelt kérdés
Ügyvédnek szeretnék tovább tanulni, de nem tudom hol éri meg jobban. Néhány ismerősöm azt mondta, Budapestre ne menjek mert ott csak a főiskolák jók. Egyáltalán igaz ez? Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

2016. szept. 30. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindenre magánúton készültem. Könyv van, a hivatalos érettségi követelményrendszer valahol elérhető, a korábbi évek feladatsorai szintén. Szerintem kifizetődő, ha az elejétől megtanulsz magadtól egyedül tanulni, anyagot gyűjteni. Szóval kábé tökmindegy hol tanulsz.
2016. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szeged
2016. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Debrecen
2016. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
De azért függ a sulitól is
2016. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Természetes, ha zalaegerszegi, akkor menjen Debrecenbe. Humán tárgyakat igényel, abból meg a felkészülés rajtad áll. Még ha kémia lenne, oké. Egyetemen se fogják megmondani mit hogy csinálj, nekem sose mondták...
2016. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Középiskolában nem fogsz "ügyvédnek tanulni", szóval az a lényeg, hogy a humán területen és nyelvekben jó legyél, valamint hogy persze semmi másból se legyél nagyon rossz. Ennyi.


A többi majd az egyetemen, illetve az azt követő gyakorlaton/szakvizsgákon múlik.

2016. okt. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!