Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nincs kedvem emelt matekozni?

Nincs kedvem emelt matekozni?

Figyelt kérdés
BMEre jelentkeznek, villamosmernoknek, nem túl nagy a pontszám, tavaly is 20ponntal kevesebb lett. Eddig ugy terveztem hogy matek es fizika emelt, de most 12ikesen mar nem ugy gondolom, elég lesz egy emelt. Fizikát választottam, csak azért mert így meguszok egy szobelit es azért a közép es az emelt fizika között nincs nagy hézag. Ezenkívül járok azért matek faktra es emelt előkészítőre is, de pl a Papám azt mondta hogy tökmindegy mert ilyen gondolkodással úgyis kibukok. Szerintetek?

2016. okt. 1. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég lesz a fizika emelt + matek közép, de azért járj tovább a matek faktra és akkor könnyebb lesz az első féléves bme-s matek
2016. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit az emeltre megtanulsz, az nagyjából az első féléves mateknak az 50-60%-ára elég. Annyiban jó, hogy nem akkor kell ismerkedned, betanulnod a deriválási szabályokkal, alapintegrálokkal, mikor a többi tárgyból is zúdítanak rád rendesen zéhákat.
2016. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Emelt mateknak ott több hasznát vennéd, mint az emelt fizikának.
2016. okt. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én semmiből nem mentem emeltre. (2011-ben jelentkeztem BME villamosmérnökire). Akkor még 480 volt a max pont 400+80 extra. A ponthatár 364 volt. Úgy emlékszem 418 pontom lett a két középpel, tehát jóval felette voltam.

DE! 11-12. osztályban végig készültem matek+fizika, teljesen vágtam az emelt anyagot, végigoldottam az összes korábbi évi feladatsort stb. Emeltes tudás nélkül meghalsz BME-VIK-en.

Szóval ha biztosan tudod, hogy ugyanúgy felkészülsz, mintha emeltre mennél, és a tudásszinted megvan, akkor nem baj, ha nem mész el megírni végül.

2016. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Papád bölcs ember, érdemes lenne hallgatnod rá.

A BME-n sok gólya már az első 2 hétben 4 hét lemaradásban van matekból, szóval rá kellene gyúrni a témára.

Itt a villamosmérnök szak mintatanterve:

[link]

Itt pedig az előtanulmányi rend:

[link]

Ha például első félévben bukod a matek A1-et, nagyjából már csúszol is egy évet. A villamosmérnök az egyik legkeményebb (sőt...) alapszak a felsőoktatásban.

2016. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem gaz, de tanuld meg nyaron az emelt matek szobeli temakoreit
2016. okt. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!