Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SEGÍTSÉÉÉG! Építész hallgató...

SEGÍTSÉÉÉG! Építész hallgató vagyok, de besokalltam.1 év után maradjak vagy menjek (egyfelől annyit még nem öltem bele, másrészről soha sem tudhatom hogy tényleg képtelen vagyok-e és hogy dolgozni is ilyen rossz-e)? és ha az utóbbit, hová?

Figyelt kérdés

Építészmérnökin tanulok, de nem bírom tovább. Semmi szabadidőm nincs és folyamatosan idegeskedek, általában teli csúszásokkal. A környezetem azt mondja, hogy meg tudod te ezt csinálni és tényleg át is vergődtem magam a legtöbb tárgyból az első 2 félévemben (ez a 3.), de már elegem van az egészből és legszívesebben ott hagynám a fészkes büdös p.csába. Viszont fogalmam sincs mihez kezdjek, az összes ostoba pályaválasztásos szar, meg educatio által pont csak azok az apró hétköznapi dolgok nem hangzanak el, amik fontosak, ha azzal kezdték volna hogy ez nem a hosszan alvók pályája, akkor már kapásból rávághattam volna ba*d meg, hogy szevasz tavasz. Még olyan dolgokkal is sajnos szörnyen döntés képtelen vagyok, amiket ismerek, de ezzel meg elgondolásom sincs, hogy mit kezdjek, hisz nem ismerem egyik szakmát se igazán.

Amit rólam tudni lehet: a fizikai munkát kerülni akarom, a testi adottságaim se jók hozzá, a bemagolós, humán, száraz székrekedéses szarok sem az asztalom, tehát vmi más reál és/vagy művészeti képzésen töröm a fejem, de valami sokkal enyhébbet akarok.



2016. okt. 2. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:

"ha azzal kezdték volna hogy ez nem a hosszan alvók pályája, akkor már kapásból rávághattam volna ba*d meg, hogy szevasz tavasz" - na ne mondd, hogy neked újdonság, hogy az építészmérnöki húzós szak.

Ha ennyire nyűglődsz, akkor tényleg jobb, ha otthagyod. Még ha eddig döntően csak alapozó tárgyaid voltak is, a 3. félévben már lehet nagyjából érezni, hogy mit tudsz / mit nem tudsz kihozni a szakból.

2016. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg a Te hibád...

A mérnöki szakokról még a hülye is tudja, hogy nehezek. Szerinted miért ér olyan sokat a munkaerő piacon? Mert könnyű elvégezni? :D


Egy év még nem sok, van aki 1,5-2 év után dobbant. Ha tényleg nem a Te pályád akkor minél hamarabb lépj le, és akkor kevesebb a veszteség(idő).

Még keresztfélévesen is tudsz gondolkozni ha tényleg vége. :)

2016. okt. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Egyik egyetemi szak sem leányálom és pihentető relax :) osztatlan képzésben tanultam matek-info szakon egy humán szakközép után, info órám az egyetemen volt először. Programozás.... A billentyűket kerestem a nem algoritmusokat pörgettem. Örülök, hogy nem adtam fel, pedig az első év végén megfordult a fejemben.

A 4.és 5. év már jó volt, mármint élveztem :)

Nézd át a tantervi hálót, milyen tantárgyak várhatóak. Hátha lesz fény az alagút végén.


Ha váltasz, keress felsőfokú okj-s képzéseket,nézz állásajánlatokat, hofy milyen végzettséggel milyen munkakörbe ketesnek embereket.

2016. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hagyd itt a francba amíg még tudod. Egyre rosszabb lesz csak... Én 5. félév után jöttem rá hogy fa*om az egészbe, de nincs 1,5 millióm, hogy visszafizessem, úgyhogy most már elvégzem. 9. félévnél tartok, nyáron már dolgoztam is, de azt hittem meghalok az unalomtól, a családi házak huszadik módosítása után, mert a megrendelőnek még mindig nincs tökéletes helyen a dupla mosdókagylója...


Keress valami mást, de ne az alapján, hogy mit szeretnél tanulni, mert az csak 3-4 év, hanem, hogy mit szeretnél egész életedben csinálni.


Én ha még tehetném tanár lennék... kit érdekel hogy keveset keresnek... jó ha heti 30 órát dolgoznak, 45 percenként van 10 perc szünetük és szabad a nyaruk... (ok, máskor nem vehetnek ki szabadságot, de diákként is leéltünk már úgy 12 évet, hogy nem vehettünk ki akármikor szabadságot....)

2016. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Szia

Én hamarosan végzek a szakon, mellette már dolgozom is benne lassan egy éve. Én is rengetegszer besokalltam, fel akartam adni, de most már végig csinálom. Szintén így érzek, hogy ha ezt a rengeteg szívást előre tudom, lehet, hogy nem ide jövök...

A munka nekem százszor jobban tetszik, mint az egyetem, főként, mert itt emberként kezelnek, nem pedig eltaposni való rovarként, mint az egyetemen sokszor. A munkáról még annyit, hogy ha jól osztod be az időd a szabadidő több mint az egyetemen (nekem egyelőre a szabadidőmben az egyetem végzése a menet, de majd...), azonban ez nem egy olyan munka, hogy ha letelt a 8 óra, akkor felállsz és elmész. A túlóra általános és elvárt, olykor leadások előtt előfordulhat, hogy hétvégén is dolgozni kell. Ez helyenként nyilván változó, de erre számítani kell. Ha szereted csinálni, akkor viszont lehet egy nagyon érdekes és változatos munka, nekem egyelőre tetszik és általában szeretem csinálni. Persze vannak jobb és rosszabb napok, jobb és rosszabb projektek. Úgyhogy én összességében örülök, hogy nem adtam fel, de nem biztos, hogy életem végéig ezt fogom csinálni.

A fizetés más mérnöki szakmákhoz képest a béka segge alatt van, ha munkaviszonyban dolgozol.

Neked kell érezni, hogy ezt szeretnéd-e majd csinálni a jövőben vagy nem. Sose késő változtatni!

2016. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majd amikor hazaviszed a feleakkora fizetést mint egy gépész villamos vagy egy mérnökinfós majd rájössz, hogy megérte! :D
2017. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!