Orvos? De hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves diák vagyok aki közgazdasági szaggimnáziumba jár.

Ahogy telt az idő rájöttem hogy ez nem biztos hogy nekem való lenne a későbbiekben, sok számolás, törvények magolása...

Lassan döntenem kell hogy mégis mivel akarok ténylegesen foglalkozni és így orvosra esett a választásom, ez volt a legszimpatikusabb azonban 11.osztályos vagyok, így iskolát váltani már nincs értelme és átvenni se vennének valószínűleg. Vendégtanulói jogviszonyt kérni se lenne sok értelme, mivel rengeteg órám van és nagyon sokat kell tanulnom azokra, valamint a két iskola órái egybeesnének.

Mégis milyen megoldás maradt? Magántanárhoz dolgoznom kéne, de iskola mellett ez a tanulmányi átlagom visszaesésével járna.

Tehát milyen megoldás van erre a szituációra?

Érettségi után tanulhatok kémiát és biológiát és érettségizhetek is belőle?

Esetleg ez már annyi idő eltolódással járna hogy nem is biztos hogy megérné?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. okt. 3. 15:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"Érettségi után tanulhatok kémiát és biológiát és érettségizhetek is belőle?"


Igen, érettségi után is tanulhatod, bármikor érettségizhetsz belőle.


"Esetleg ez már annyi idő eltolódással járna hogy nem is biztos hogy megérné?"


Te hogy érzed? Mi lenne a jobb: olyan szakmában dolgozni, amit nem szeretsz, ami miatt később úgy érezhetsz, h az egész életedet "elpazaroltad", vagy kihagyni 1-2 évet, majd azután olyan szakmát tanulni, ami tényleg érdekel? Ha biztos vagy benne, hogy te orvos szeretnél lenni, akkor az utóbbit válaszd. (Én a helyedben azt választanám). Van olyan, aki 25-26 évesen kezdi az egyetemet, amiatt ne aggódj, hogy akkor már öreg leszel. Ha van lehetőséged járj érettségi felkészítőre vagy tanárhoz.

2016. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!