Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eltudja nekem valaki magyarazn...

Eltudja nekem valaki magyarazni vagy leirni hogy hogy mennek az iskolak? Szoval eloszor ugye a 8 altalanos utana a szakkepzo vagy kozep iskola? Vagy a szakkepzo utan meg lehetmenni kozep iskolaba?

Figyelt kérdés
Koszi a valaszokat elore is!

2016. okt. 7. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Általános iskola, középiskola(gimnázium vagy szakgimnázium), egyetem/főiskola
2016. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
26%

1,

-Általános(8év)

2,(közép iskolák)

-Szakiskola(csak szakma kb.3 év)

-Szakközép(szakma +érettségi,de általában több ideig tart lehet akár 6 év is)

-gimnázium(erősebb iskola,egyetemre/főiskolára készít fel 4 év ha nem mész nyelvi előkészítőbe(ahol 1 évig csak nyelvet tanulsz) ha igen akkor 5)

3,Egyetem/főiskola(szaktól függ az időtartam)


8általános után középiskola és ott ha kapsz érettségit főiskola/egyetem


a gimnáziumba már 6.ban elmehetsz ha 6 osztályosba mész vagy esetleg 8 osztáylosba és akkor 4.esként kezded a gimnáziumot de ezek extrém esetek

2016. okt. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%
ja és ugye a gimnázium végén érettségi
2016. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem bírtam megállni, hogy ezt szó nélkül hagyjam. :S


"gimnázium(erősebb iskola,egyetemre/főiskolára készít fel"


Ha valaki 14 éves tudja, hogy mi akar lenni, menjen inkább gimibe hülyeségeket tanulni, mert az erősebb, egyetemre készít fel? (Erre nem kell válaszolni, csak nem értem, miért vannak a gimnáziumok ennyire felértékelve. Attól még, hogy valaki szakközépbe járt ugyanúgy szerezhet diplomát).

2016. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4


Pontosan. Én is szakgimnáziumba járok, mert tudom, hogy mi akarok lenni. Ez nem fog változni.

2016. okt. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es! Nem kell így felháborodni, a válaszadó egy szóval nem írta azt, hogy szakközépiskolából nem mehetsz egyetemre. Szimplán a szakközépiskola fő profilja, hogy szakmát adjon és emellé érettségit, de az általában (kevés kivétellel) nem olyan jó eredményű, mint a gimnáziumban szerzett érettségi, aminek pont az a lényege. De attól még, a te kompetenciáid, képességeid és szorgalmad nyilván lehetővé teszik, hogy a szakközépiskola nyújtotta lehetőségektől függetlenül jó érettségit írj és egyetemre mehess.
2016. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!