Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért szi. Vat. Ják a mai...

Miért szi. Vat. Ják a mai középiskolásokat a felsőoktatás terén?

Figyelt kérdés

Emelt szintű érettségi szinte minden szakhoz.Ponthatár emelése. Nyelvvizsga majd a felvételihez. Állami szakok szűkítése. Sorolhatnám.

Mi időnkben nem volt ilyen. Középszintű érettségit tettem. Igaz jó tanuló voltam. De simán csúszás nélkül elvégeztem a villanykart lányként. Nem kellett nyelvvizsga a felvételimhez. Mondjuk én középiskolás koromban megcsináltam, de nem a közoktatásnak köszönhetem, hanem a sok külföldi ismeretségnek és hogy éjjel-nappal amerikai adókat hallgattam és ilyen közegbe is jártam. Miért csinálják ezt a diákokkal? Ilyen körülmények között, hiába voltam jó képességű, nem tanulhattam volna. Nem tudtuk volna a szüleimmel együtt sem kifizetni a mostani, magas féléves tandíjat, annak ellenére sem, hogy én is dolgoztam középiskola vagy fősuli alatt, mert olyan szegények voltunk. Nem értem Orbánékat....esküszöm.



2016. okt. 10. 12:07
 1/3 A kérdező kommentje:
én még ingyen tanulhattam. Most nem tudom, hogy van, de 200ezer/félév ahogy láttam
2016. okt. 10. 12:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Diplomás létedre képben lehetnél a ponthatár kialakulását illetően.

ÉS nem kell fizetni, csak ha nem éred el az állami képzés ponthatárát, ami sok helyen a gyalázatosan kevés 280 pontocska...

2016. okt. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs igazad, a legtöbb gazdasági szak pl. fizetős lett. És a pontok az egekben vannak az állami helyek tekintetében. Lehet a műszaki részen nem, mert ott nagy a szórás. De akkoris úgy látom, hogy direkt szivatják és ellehetetlenítik a diákokat...
2016. okt. 10. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!