Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen fakultációs tantárgyat...

Marci/2000/ kérdése:

Milyen fakultációs tantárgyat válasszak. Pszichológusnak tanulás, munka Magyarországon?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit, aki olvassa a kérdésem.

10. évfolyamon tanulok Veszprém megyében egy gimnáziumban, emelt német nyelv tagozaton. Jövőre fakultációs tantárgyat kell választanom. Ez nem kis döntés részemről, meghatározhatja a tovább tanulásom eredményességét. Tudni kell rólam, hogy nem nyujtok megfelelő teljesítményt például matematikából, vagy kémiából vagy éppenséggel fizikából. Ellenben érdekel a magyar irodalom, történelem tantárgy illetve az angol és német nyelv és az emberek gondolkodásának megismerése. Amennyiben lehetséges a német tagozaton való tanulásom ellenére inkább ha lehetséges, országunkban szeretnék maradni. Itt viszont tudom, hogy nem lehet (sajnos) bolti eladóként relative magas életszínvonalat teremteni. Sokat gondolkodtam, hogy milyen irányba kéne elkezdenem a jövőm tervezését. Szeretek fotózni, zenélni, vitatkozni (érvelni, egy hasonló beállítotságú emberrel szemben). Szóba került a médiában való elhelyezkedésem, pontosabban a reklámipar felől érdeklődtem az interneten keresztül, tehát ez az egyik dolog ami érdekel. A másik amint már említettem a fotózás, bár kétlem, hogy hazánkban meg tudnék belőle élni (studio fotós). A harmadik foglalkozás ami még érdekel az a pszichológia. Ez utóbbival kapcsolatban, azonban akadnak kételyeim azt illetőleg, milyen tantárgy, végzettség kell, egy ilyen állás betöltéséhez.

Az általam felsorolt három munka közül TE melyiket tartod a legésszerűbb döntésnek, melyikkel tudok biztos keresetet biztosítani magamnak, amellett, hogy természetesen éni is szeretnék mellette.


Talán más ötleted van, amit a magamról leírtak alapján tudnál ajánlani számomra? Esetleg német nyelvterületen való elhelyezkeséem még reálisnak tartanám, a német nyelvet szeretem, de szerintem soha nem tudnám olyan szókinccsel gyarapítani tudásom, mint amit a magyar nyelvben máig elsajátítottam.


Válaszotokat előre is köszönöm 16/F



2016. szept. 25. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Marcika, az első kettő olyan ami összeköttetés nélkül, nagyon komoly kapcsolatok nélkül felejtős, a pszichológus meg ne viccelj, sajnos nálunk nem oké, mivel nincs rá fizetőképes kereslet, és mire oda eljutsz h praktizálhatsz magánként, ráfizeted a gatyádat is, na meg tanulhatsz eleget ... és persze ahhoz azért elhivatottság kell.


úgyhogy sztem is erősítsd a németedet, aztán majd arra alapozva találj ki vmit, de e felsorolt 3 sztem zsákutca. persze ha vannak jó helyen ismerőseid, akkor működhet a dolog, de ezt nem írtad.

2016. szept. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A reklámiparral kapcsolatban, nagyon jó kapcsolattal rendelkezem. Apukám unokatestvérének saját reklám ügynök cége van.
2016. szept. 25. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:
hát akkor megvan! csak maradjon is meg a jó kapcsolat és egyenes az út úgy
2016. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!