Bionika és mechatronika?!

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Alapvetően akik a két szakon belül jártasok (külön-külön nyilván vagy ki tudja), azokhoz szólna a kérdésem.

Érdekelne, hogy a gyógyászatban mennyire lehet kiteljesedni egyik és másik szakkal?(Nyilván az alapszakon túl egy biomechatronikai, vagy orvosi/informatikai biomechanikus végzettséggel).


Továbbá minden személyes vélemény és észrevétel érdekel, ki mit tapasztalt, akár privátban "zaklatva" az üzenetekkel?! :))


Kiegészítésül: mennyire lehetséges egy mechatronikai BSC-vel tovább menni orvosi bionika MSC-re esetleg, ha úgy dönt az illető?


Előre is köszönöm a válaszokat!



#bionika #mechatronika #biomechatronika #biomechanikai mérnök
2016. okt. 10. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Bionikával kutatás max... gyógyászatban nemhinném. Nincs olyan végzett ismerősöm, aki gyógyászatban lenne. Kutatóként viszont sokan vannak. Főleg neurobiológia... de sejtbiológiai rákkutatás, ilyesmik igen.


Protéziskutatás nincs itthon, szóval sok lehetőség nincs. Külföldön inkább. Szerintem lehet OB MSc-re menni, bár eléggé biológiás az. Sok felzárkóztató tárgy kell.


Biomechát nem ismerem, nem is végzett ott senki.

2016. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
MMint senki akit ismerek kutatásból stb...
2016. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tehát mechatronikával csakis külföldön lehet gondolkodni. Igazából a kérdés azért született meg, mert mind biológiai mind pedig mérnöki szinten érdekelődök és szívesen kombinálnám a két területet, persze gondolom, hogy ez nem ilyen egyszerű, csak kérdés, hogy melyik területen lehetséges inkább.
2016. okt. 11. 07:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi pl génmódosított vírusokkal szerkesztjük az agy neuroniait, amivel látóchipek és ilyesmik integrálhatóak a rendszerbe majd. Ez végülis kapcsolódik a protézisekhez is. Csak konkrétan nem úgy van, hogy Deus Ex gépágyús robotkart építesz itthon.


Amúgy külföld sem úgy van ahogy gondoljátok sokan. Ahhoz hogy egy külföldi lab szóbaálljon veled, már több saját cikknek kell lennie és professzor ajánlóknak itthonról... a végzettség szinte nulla esetben számít. Ha jó tanuló vagy, akkor lehet külföldre MScre menni, pl EPFL Svájc protéziskutatás fellegvára. De kell legyen a szüleidnek fél-1 millája havonta. Ösztöndíjat iszonyú nehéz elnyerni.


Szóval szép álom ez a külföld, de milyen alapon választana PhD hallgatónak egy professzor konzulens a saját sokkal menőbb egyeteme helyett?

Csak azok jutnak ki akik már letettek itthon valamit kicsit más vagy kapcsolódó területen.


Esetleg pl Erasmus nyári gyakorlat az jó poén, ha találsz fogadó labort az Euban.

2016. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!