Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechatronikai mérnök vagy...

Mechatronikai mérnök vagy molekuláris bionika mérnök?

Figyelt kérdés

Ez a két szak között vacillálok.

Személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi a többit már én is olvastam, de nem sikerült döntenem. Ami a legjobban érdekel, hogy a molekuláris bionika mérnököknek tényleg ilyen kilátástalan a helyzete Mo.-n, hogy a szeretlekmagyarország tavaly azt cikkezte róla, hogy a kezdővezetése 90000 valamennyi bruttóban átlagosan ami benne van a top5 leggyengébben fizetett diplomás melóban, meg hát azt is olvastam máshol hogy Mo.-n ennek az iránynak nincs kiépítve a hálózata és hát ezért nehéz az elhelyezkedés, meg hát alul van fizetve. Ebbe van belelátásotok? A mechatronikáról is jöhetnek információk szintén, hogy könnyen elvégezhető, mi a tapasztalat, könnyen el lehet-e helyezkedni stb..


ui.: Tudom voltak már hasonló posztok, szóval ha valaki ezzel akar kötekedni ne fáradjon, új információkra lennék kíváncsi!!



2016. máj. 31. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

az a statisztika egy 2013-mas felmérésből készítették amikor mindössze 2 azaz kettő végzett hallgató dolgozott (minta tanterv szerint az MSc-vel 2014-ben végzett az első évfolyam), és anno ennyi volt a doktoranduszi ösztöndíj is... (ha minden igaz idén szeptembertől ennek több mint duplája lesz az ösztöndíj, ez országos érték nem szak specifikus)


egyre több bionikus cég van így egyre jobb a helyzet az iparban is, de persze külföldön még mindig nagyobb az érdeklődés a szakterület iránt mint itthon.

2016. jún. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oda is jársz?? esetleg valami személyes tapasztalat? Tetszett, tetszik, pro és kontrája a szaknak. Bármi info jól jöhet még!!
2016. jún. 2. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha biztos állást akarsz, akkor mechatronikai mérnöknek menj!


A molekuláris bionikán rengeteg kiforratlan terület van, ráadásul Magyarországon még korántsem tart ott az ipari fejlettség, hogy biztosan jó állást nyújthasson.



Tehát ha biztosra akarsz menni, akkor mechatronikai mérnök.

2016. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mindkettőnek jó a kezdő fizetése , csak a molekulárisnak külföldön :D

Egy barátom most fog végezni a Pázmányon molekuláris bionikán és már kapott Angliából állás ajánlot (havi kb 2 milliót).

Tény és való, hogy külföldön mindent jobban megfizetnek :D

2016. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!