Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljam a történelmet?

Hogyan tanuljam a történelmet?

Figyelt kérdés
Mindig megtanulom becsülettel! Óráról-órára. De a dolgozataim sosem sikerülnek jól. Gondoltam hogy filmmel rásegítek a tanulásra, mert néha nehezen tanulom meg, viszont a tanár azt mondja, hogy nem minden film jó, hiszen nem mindegyik van megrendezve úgy ahogy volt. De én ugye nem tudom eldönteni hogy ez most tényleg pont így volt vagy nem, a filmben, ezért ezt hanyagolom, valami más tanulási módszer? Mert tényleg leülök megtanulom, foglalkozom vele, hiszen idén érettségi.

2016. okt. 11. 20:03
 1/4 anonim válasza:
100%
Előszőr olvasd el amit leirtatok vázlatokat. Majd egy lapra jegyzeteld ki a könyvből évszámokat és azt tanuld meg őket. Utána a fejedben már össze is tudod rakni hogy mi hogyan következett. Nekem ez a módszer vált be.
2016. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A PÁSZTOR ***** válasza:
100%
Na igen nem egyszerű, de ha érdekel a jelen és a jövő akkor öröm lesz a múlttal foglalkozni ,mert abból alakul ki a jelen és a jövő. A politikai ,gazdasági, társadalmi...folyamatok. Ha örömmel tölt el ezek vizsgálgatása és magad is akarsz hipotéziseket felállítani a jövőre nézve,akkor élvezettel kutatható a történelem. Ez sok munka és sok idő. Ha nem akarsz ilyet akkor egyet értek az előzővel.
2016. okt. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézz zanza.tv-t az tök jól elmagyarázza a leckéket ilyen kis rövid videókban. :)
2017. jan. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2017. jan. 2. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!