Hogy tanuljam meg úgy a történelmet, hogy 5-öst kapjak belőle? Ti hogy tanultok?

Figyelt kérdés

Sosem voltam jó töriből, nem az én világom. Évvégén 2-es voltam belőle. Most fejezzük be az első fejezetet, még lesz egy lecke, és pénteken fogunk írni. Addig hogy tanuljak meg mindent? Figyelek órán, otthon ki is emelem a lényeget, le is írom, meg a "nagyon lényeg"-et is külön ki szoktam írni, de nem mindig. De így sem nagyon tudom megtanulni.

Egyébként szeretnék bizonyítani is, hogy tudok 5-öst szerezni töriből, mert amúgy sosem volt 5-ösöm belőle, főleg nem témazárónál. Meg azt is akarom, hogy mindenki meglepődjön, meg én is, de főleg a töri tanár. xD (lehet, hogy ilyen örömtáncot járna, vagy valami :DDDD Vagy meg olyasmiket mondana, hogy pl "látjátok, meg lehet csinálni, csak akarni kell" [én akarom is] vagy valami hosszú beszámolót tartana arról, hogy így-úgy 2-es voltam, most meg 5-öst írtam, meg hogy így kell ezt, nem úgy, mint azok akik 1-est írtak, meg minden. Ès az jól is esne, hogy mond valamit, de azt is kinézem belőle, hogy flegma fejjel átadja, és elmegy xD, bár múltkor mosolygott, és mondta, hogy ügyes, mikor németből írtam egy 5-öst, mondjuk az nem nagy dolog xD)

Másrészt meg azt mondta anya, hogy ha 5-ös lesz, akkor kapok egy új telefont. Szóval ezért is akarok 5-öst. :D:D:D (Azt modta, hogy úgysem lesz az, szóval azt akarom, hogy ő is meglepődjön, de nagyon!)

És ti hogy tanultok, amivel viszonylag gyorsan meg lehet tanulni? Én próbáltam már elgondolni, hogy hogy volt, hangosan elolvasni, kis részeket tanulni, leírni többször, de nem segít, viszont ezt az ötöst nagyon szeretném.



2013. okt. 5. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy a könyvben elolvasom egyszer végig, majd rögtön utána megpróbálom fejből vissza mondani a lényeget, ha valahol elakadok, akkor azt elolvasom újra.

Ezt addig csinálom, amég teljesen fel nem tudom mondani.

Témazáró előtt meg csak átfutom a füzetet, de ez természetesen csak akkor megy, ha mindig óráról-órára készülsz, nem csak dolgozatokra.

2013. okt. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hosszútávon az segít, ha amúgy is tájékozott vagy: olvass könyveket, nézz ilyen témájú filmeket, beszélgess a szüleiddel ilyesmiről, stb.


Rövidtávon a megoldás az, hogy semmiképpen sem bemagolni próbálod az anyagot!!!!, hanem odafigyelsz, elképzeled az egészet. Mintha abban a korban élnél.

A történelem is olyan, mint a mai élet. Az emberek ugyanígy éltek, dolgoztak, iskolába jártak, szórakoztak... Gondold el, milyen életük lehetett? Mi miért történhetett? Minden logikusan következett az adott helyzetből!


Nekünk a történelemből tanulnunk kell, hogy ne kövessük el ugyanazokat a hibákat. Mint, ahogy a szülő is megmondja a gyereknek, hogy ne nyúljon a tűzbe, mert az forró, így a történelem is megmondja nekünk, hogy mit ne tegyünk, mire figyeljünk.

Olvasd ilyen szemmel. Akard megérteni.

NE MAGOLJ!!

2013. okt. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hányadikba jársz?
2013. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Imádom a tanárunkat szóval "falom"minden szavát órán. Amelyik nap volt órám, délután előveszem a füzetemet és átgondolom. NEM átolvasom hanem szinte beleélem magam. Tollal írok de az évszámokat színes tűfilccel jegyzem le az anyagba. Szeretek szellősen írni mert 100x könnyebben jegyzi meg az agyam mint a tömöret. Ennyit tudok segíteni :)).
2013. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen korszakot vesztek most?
2013. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, hogy milyen korszakot vesztek, hisz az sem mindegy. Nekem legkönnyebben az uralkodós részek mentek, érdekelt, hogy ki milyen döntéseket hozott, mivel tette jobbá/rosszabbá az országot. Az évszámok nagyon nem akartak megmaradni az agyamban, úgyhogy azokat sosem erőltettem (hihetetlen, hogy egy anyagrészbe beleraktak 30 darab évszámot, nem tudom mit képzelnek, hogy valaki visszamondja nekik 1 nap tanulás után az egészet?! ). Én egyébként úgy tanultam, hogy egy anyag fel volt mindig osztva kb. 5 részre, elolvastam egy részt, kiszedtem a lényeget, és megpróbáltam visszamondani. Igen, magolás, de dolgozatra tökéletes volt, mostanra viszont tény és való, hogy elfelejtettem mindent. Viszont érettségin úgy megszívattak minket tavaly, hogy nem is bánom, hogy nem ültem neki bemagolni a 4 könyvet, mert semmi nem látszott volna az eredményen úgy sem.:(
2013. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
"A világ az 1920-as és az 1930-as években" van benne Sztálin, Hitler, Lenin, Európa a világháború után, gazdasági vállság, meg ilyenek. :) Egyébként köszönöm a sok választ, azt hittem nem fognak válaszolni! :D
2013. okt. 6. 06:48
 8/10 anonim válasza:

ne halaszd az utolsó pillanatra semmiképpen. addig még van egy pár napod, használd ki. minden egyes nap olvasd el hangosan 3x, aztán próbáld felmondani, elmesélni, leírni stb. Ráalszol és az agyad szépen elraktároz mindent. és a végén úgy fogod betéve tudni az anyagot, mint maga a tanár.

hajrá

2013. okt. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utálom a törit, az első jegyem 2-es lett belőle (témazáró volt)Elolvasom kb. 3-4-szer, megpróbálom felmondani magamnak, és aztán pedig ha tudom akkor a szüleimnek is felmondom.
2013. okt. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem mindenkepp nagyon fontos,hogy odafigyelj oran,mert a tori olyansmi,mint egy magasabb szintu mese,ugyhogy ha oran odafigyelsz,otthon mar az olvasas utan konnyebben felfogod.Olvasd at tobbszor a lecket,es esetleg nezz tortenelmi filmeket a leckehez kapcsolodoan,hogy elethubben kepzeld el az egeszet,igy konnyebben megjegyzed az esemenyeket :)
2013. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!