Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki jó nyelvtan...

Van itt olyan, aki jó nyelvtanból, esetleg tanár, s átadná nekem tudását?

Figyelt kérdés
mondatelemzés+ágrajz

2016. okt. 15. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát írd ki ide a konkrét kérdésed! Megoldani senki nem fogja helyetted, hisz úgy nem fogod megtanulni.
2016. okt. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A mondatelemzés nagyjából megy,az ágrajzzal vannak problémáim,addig tudom,hogy A-Á,utána megáll a tudomány.

Mit nézzek a mondatban,honnan tudjam,hogy mi,mihez kapcsolódik? Elnézés,ha furcsán fogalmaztam,de remélem érthető a kérdésem.

2016. okt. 15. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondatoknál a főmondatot körbe kell rajzolni és a körbe beleírni egy egyest, az alárendelő mellékmondatokat

meg a főmondat alá (négyzetbe) kell rajzolni-

Aztán vonallal meg összekötöd őket

2016. okt. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha meg mellérendelő összetett a mondat, akkor

egymás mellé rajzolgatod a karikákat meg beléjük írod,

hogy egyes (számmal), kettes, aztán összekötöd őket vonal, ha pl. kapcsolatos viszony van köztük, akkor egyenes vonallal (ha választó, akkor hullámvonallal)

2016. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem,de nagyon szépen köszönöm,hogy leírtad! Próbálok rájönni.
2016. okt. 15. 14:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Peti vett egy pöttyös labdát.


Mit állítok? Vett

Ki vett? Peti

Mit vett? Labdát -> itt a "vett"-re, tehát az állítmányra kérdezek rá, ezért ez a TÁRGY az állítmányhoz kapcsolódik, abból húzod az ágrajzon.

Milyen labdát? Pöttyös -> itt a "labdát"-ra kérdezek rá, ami ugye a tárgy volt, tehát a tárgynak lesz egy jelzője, így az ágrajzon is a tárgyból fogod húzni.

Hány/mennyi labdát? Egy -> mennyiség jelző, a "labdát"-ra kérdezek rá, tehát ezt is a tárgyból fogod húzni az ágrajzon.


Tehát, szépen felépíted az egészet. Rákérdezel mindenre, és attól függően, hogy a kérdésedben mi szerepel, abból kell majd "lehúzni" az ágrajzon is. Így érted?

2016. okt. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,értem! Nagyon szépen köszönöm!
2016. okt. 16. 14:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jól elmagyaráztad! Nem is olyan nehéz,tényleg nagyon köszönöm!
2016. okt. 16. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!