Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre menjek tovább tanulni?

SSSSSusan kérdése:

Merre menjek tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg pedagógiai képzésen veszek részt( alsós tanitó leszek), de nem szeretném ezt a szakot folytatni egyetemen. Könnyen tanulok idegen nyelveket. És igazából arra gondoltam, hogy turizmusra mennék, de hallottam, hogy nehéz bejutni és sok matek van benne, ami meg nem nagyon megy. Előre is köszönök mindent választ. ( amúgy lány vagyok és 18)

2016. okt. 15. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt ennyiből, hogy állapítsuk meg?

A turimust nem a matek miatt nem ajánlom, hanem a telítettség miatt. Mo-n nagyon kicsit az esély, hogy el tudsz vele helyezkedni.

Esetleg nemzetközi tanulmányok, nemzetközi gazdálkozás? (Mindkettőre nehéz bejutni).

Maradnak a nyelvek, vagyis a bölcsészet.

Többet nem árultál el magadról.

2016. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

A nemzetközi gazdálkodást érdekesnek találom.

A bölcsészetre is gondoltam, de abban én csak a tanári pályát látom, ami meg nem tetszik annyira, mint amennyire gondoltam.

2016. okt. 15. 23:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nézegesd meg az összes okj-t , másold át mindet a Jegyzettömbbe, és törölgesd ki azokat, amiket biztos nem neked találtak ki, amiket biztos nem választanál, és akkor így szűkítgesd le a kört folyamatosan, és főiskolán is vannak az okj-khez hasonlók; és akkor megnézed, hogy olyat hol képeznek, esetleg megnézhetnél pár pályaválasztási tesztet, esetleg ilyen horoszkóp alapján is nézhetnél ilyen dolgokat, vagy számmisztika, vagy hogy föld víz levegő vagy tűz elemű vagy, és hogy kik általánosságban melyik területen szoktak jól teljesíteni; vagy ha esetleg volt egy kicsikori álmod, amiről lebeszéltek, hogy esetleg lenne-e még ahhoz kedved. Meg nemtom, lehet , hogy pl jót tenne neked egy kis környezetváltozás, hogyha kicsit pl egy hétvégére elutaznál, akár csak elmenni a parkba kicsit kiszellőztetni a fejed. Ja meg picit jó lenne talán egyedül lenned, mert elvileg nem belülről, hanem kintről jön a válasz; szóval valahogy saját magadban fogod meglelni. Vagy addig, amíg nem tutkó, menj el és csinálj meg egy okj-t -mondjuk aszerint, hogy miben vagy jó- és addig még mindig picit talán gondolkozhatsz, hogy végülis mivel szeretnél foglalkozni. Vagy egyetemeknél is átböngészheted, hogy milyen szakok vannak, de okj-nél szerintem picit egyszerűbb, de mindkét helyen jó. Nézd meg, miben vagy jó, és mit csinálnál szívesen, és ha lehetlennek tűnik is, állj neki, és kezdd el csinálni, mert a vágyaid amúgy szerintem a sorsod felé hajtanak, szóval amit érzel, hogy szívesen csinálnál. Jó de mondjuk okés, lehet bőség zavara is, és talán nem is tudod, hogy melyik szak pontosan mit takar; hát igen, kicsit talán el kéne vonulnod, és akkor rá fogsz jönni, hogy mi az, amit csinálnál. Először azt nézd szerintem, hogy milyen területen tudnád elképzelni, hogy jól éreznéd magad. Ha ezzel nem jutsz semmire, akkor közelítsd meg onnan , hogy miből vagy jó, utána keresd meg ennek a kettőnek a metszéspontját. Amikor a sorsútján van az ember, akkor boldog, szóval valószínűleg olyan dolgot terveztél bele a sorsodba leszületésed előtt, amit szeretni fogsz, amit szívesen csinálnál. Vagy esetleg azt is megnézhetnéd, hogy ott milyen dolgokat képeznek, hogy a környezetedben max 2 óra utazással, oda-vissza 4, milyen képzések lelhetők fel, és abból tetszik-e valami. Jó, mondjuk volt osztálytársam eleve tudta, hogy mit akart, és olyat pont nem képeztek a közelében, asszem ő valami hotelbe külföldre elment dolgozni, és gyűjtött pénzt a kollégiumra.
2016. okt. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, jó ötleteket mondtál. És remélem, hogy ezek bevállhatnak.
2016. okt. 16. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!