Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek lenne érdemes tanulnom?

Minek lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés
11. osztályos fiú vagyok, gimis. Még ebben a tanévben szeretnék előrehozott angol érettségit tenni, mivel érdekel is a nyelv, és szeretem is, illetve tervezek még emelt szintű történelem érettségit is. Én egyébként nem vagyok valami kommunikatív alkat ismeretlenekkel, és azokkal akiket nem kedvelek (a többség ilyen, mivel eléggé elvont vagyok, vagyis ezt mondogattják)A választott érettségi tantárgynak az informatikát választottam, nekem az tűnik könnyebbnek. Töriből, angolból, és infóból is ötös vagyok, általában minden tantárgyból megvan legalább a négyesem, viszont gazdasági szakot nem szeretnék végezni, tuti elhasalnék ilyen matektudással (Nem éppen egy erős gimnáziumba járok, konkrétan egy vidéki kisvárosban). Munka szempontjából én szeretek valaminek nekiülni és végigcsinálni, főleg ha az az adott dolog érdekel, csapatmunkában is képes vagyok dolgozni ha értelmes a társaság. Tippek? Tanácstalan vagyok, OKJ képzéseken is elgondolkodtam érettségi után..

2016. okt. 24. 20:25
 1/3 anonim válasza:
Ezt magadnak kéne eldöntened.. Nehéz innen kiindulni.. Ha ennyire jó vagy töriből.. és érdekel is akkor bölcsészet.. Nekem ez jutott eszembe elsőnek.
2016. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd végig az okj-képzések listáját, vagy másold is be Jegyzettömbbe, és szűkítgesd folyamatosan a kört, hogy te miket nem érzel annyira magadénak, és azokat törölgesd ki! Vagy vannak esetleg ilyen pályaválasztós tesztek, esetleg számmisztika alapján is nézheted, vagy horoszkóp. Vagy esetleg nézd meg a szakokat a közeledben lévő egyetemeken. Meg amiből okj van, szokott lenni fősulis képzés is. Vagy hát nemtom, ülj le magadban, és merengj el, hogy mi az, amit szívesen csinálnál. És akkor azt. És ha más akar/akart az álommelódról lebeszélni, hogy neked az úgyse menne, akkor ne hagyd magad! Menj arra, ahova a szíved húz, ne hagyd, hogy mások mondják meg, meg mások lebeszéljenek arról , amit szeretnél, mert szerintük abban, ahhoz nem lennél elég jó. Te tudod, hogy milyen képességeid vannak, és meg tudnád-e csinálni. És olyan dolgokra se hallgass, hogyha valaki azt mondja, hogy ahhoz nagyon sokat kell tanulni, te akkor is menj arra, amit szeretnél, engem pl átvágtak ezzel, hogy az jött le, mikor valaki, aki nem is jártas benne, beszélt nekem arról a szakról, amit kinéztem, hogy lexikonnak kell majd lennem, már eleve, hogy bejussak, és mindenből hozzá fulloson fölül teljesíteni, én meg gondoltam, hogy nekem ahhoz nincs is annyi agykapacitásom, és amúgy nem is akart átvágni, meg nem is akart róla lebeszélni, hanem ő pont, hogy támogatott volna, és azt mondta, hogy szerinte nekem az tök jól menne, el tud képzelni engem olyan munkakörben; és akkor mondta vagy ezelőtt, vagy ezután, hogy ahhoz nagyon sokat kell tanulni. És akkor megijedtem tőle, és akkor lemondtam róla. Mások kedvéért ne mondj le az álmodról, hogyha esetleg kiskorodban volt vmi, amit szívesen csináltál volna, és még most is lenne hozzá kedved, akkor menj és csináld azt, vágj bele nyugodtan!
2016. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát az andragógia szak pl lehet hogy érdekelne, van több szakirány is, és azért nem hű de nehéz elvégezni, sok beadandót kell ott írni. én nemzetközi tanulmányokra jártam, ha ez érdekel, vagy h külföldön dolgozz akkor hajrá, de ez elég seggelős, unalmas, és sok mindenre nem jó szak ha nem vagy ambiciózus. kell mellé vmi diákszervezet, különösebben nem megeröltető mondjuk végig csinálni 4-esre, meg 5-ösre sem.
2016. okt. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!