Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik tantárgyakat tanuljam...

Melyik tantárgyakat tanuljam inkább?

Figyelt kérdés
Tanár szeretnék lenni és három tantárgy érdekel leginkább: kémia, német, történelem, viszont csak kétszakos tanárképzések vannak. Elsősorban reál tantárgyakat tanítanék, mert abból hiány van, lenne biztos állásom, stb. Így a kémia-biológia jönne szóba, de akkor hiányolnám a történelmet és a németet. Ha kémia-történelem szakra mennék, akkor a német, ha kémia-német szakra, akkor pedig a történelem hiányozna. Azt nem tudom, milyen lenne, ha a kémia-biológiát választanám, de mellette levelezőn végezném a történelem-német szakot?
2016. okt. 29. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Amelyikhez igazán kedved van. Felesleges 4 szakot elvégezni, mert attól nem fogsz többet keresni, illetve ha elmész bárhová dolgozni, valószínűleg azokat a tárgyakat fogják veled taníttatni, amire nincs másik tanár. Én a biosz-kémia kombinációt javasolom, már csak a saját dolgod megkönnyítése érdekében, mert az egyetemen van némi átfedés a két tárgy között, míg mondjuk a kémiának és a törinek gyakorlatilag semmi köze egymáshoz. Ettől függetlenül azt mondom, azt válaszd, amit szeretsz, hiszen jó pár évtizeden keresztül azzal a tantárggyal fogsz kelni és feküdni, amit választasz.

Ja, és az utolsó mondatos elképzelés ott bukott meg, hogy tanári képzés nincs levelezőn, illetve el leszel amúgy is foglalva azzal, hogy az alapból meglévő két szakot + a hozzá tartozó nem kevés pedagógiát és pszichológiát teljesítsd, nemhogy mellé még egyszer ugyanezt csináld. A reál szakos tanárképzések amúgy is a legnehezebbek. Hajrá :)

2016. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kemia-nemet sem hulyeseg,hiszen nyelvtanarkent sok magantanitvanyt tudsz vallalni,ezzel pedig plusz penzt kereshetsz. En is ilyen modon keszulok a nyelvvizsgara,a tanarom 3000ert ad egy orat,es ha jol tudom,8 tanitvanya van pluszban. Ez azert nem rossz penz,egy kis kiegeszitesnek jol johet.

A biosz-kemia parositas is kifejezetten jo otlet,de azt mar leirtak elottem.

2016. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!