Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus/pszichiáter...

Pszichológus/pszichiáter szeretnék lenni merre tovább?

Figyelt kérdés

Szeretnék pszichológus lenni. Sokat gondolkodtam, hogy mi is szeretnék igazàból lenni, de nem jutottam dulore. Addig jutottam, hogy gyerekekkel szeretnék foglalkozni, szeretnék embereknek segíteni és érdekel a pszichológia. Ebbol gondolva gondolkoztam, hogy mi lenne ha pszichológus/pszichiáter lennék. Sok akadály volt már életemben, többször jártam pszichológusnál sok dolog megviselt szüleim válása kiskoromban,költözés,iskolában sokat bántottak lelkileg/fizikailag, de most már tudom ezeket a helyzeteket kezelni. Ezt azért írtam le mert láttam sok kérdezonek olyan válaszokat írtak, hogy ahoz, hogy jó pszichológus legyél átkell érezni és átkell élni ezeket:)

Szóval az lenne a kérdés, hogy 3,8-4,00 átlagú tanuló vagyok hova lenne érdemes menni gimnázium vagy egy szakközép? És milyen szakközép? Mennyire nehéz bekerülni egy egyetemre/foiskolara bekerulni ahol pszicho szakot tudok tanulni?

Köszönöm:)



2016. okt. 29. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3,8 az átlagod ÁLTALÁNOSBAN húzz bele, de nagyon durván.

Ha pszichológus akarsz lenni, akkor adott bölcsészszakra kell menned egyetemen, most 435 volt a központi ponthatár, egyike azoknak a szakoknak, ahová a legnehezebb bekerülni.

Pszichiáterhrz orvosira kell menned, ami megint nem sétagalopp.

Alapvetően nem olyannak találták ki, akinek 3,8 a hetedikes-nyolcadikos átlaga.

Ha engem kérdezel, mindenképp a lehető legjobb gimnáziumba menj, ahová felvesznek.

2016. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor nem éri meg valamilyen szakközépbe menni?
2016. okt. 29. 14:42
 3/3 anonim válasza:

nincs olyan szakközép, ami úgymond előkészítene ezekre a szakmákra. alapból a gimnáziumok erősebbek is, és neked mindenképpen a jó és erős érettségi eredményekre kell hajtanod. de tényleg húzz bele, ha komolyan ezt szeretnéd csinálni!


egy pszichológushallgató

2016. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!