Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus biztos be fog...

A pszichológus biztos be fog utalni pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
Eljutottam arra a szintre, hogy ugyerzem nem megy tovàbb egyedül. Szerintetek ha elmegyek egy Stk-s pszichológushoz, fogja èrdekelni amit mondok neki, vagy elküld egy pszichiaterhez aki meg röktön ugye gyogyszert fog felírni?!
2014. szept. 3. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Attol fugg mi nem megy egyedul. Mentalis betegseg nelkul nem utalhat be.
2014. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Elmész sztk-s pszichológushoz. Ő beszélget veled. Felméri, hogy mi a problémád, és tud-e benne segíteni. Ha tud beszélgetéssel, pszichoterápiával, akkor segíteni fog, ez a dolga.

2. Ha nem tud segíteni, akkor tovább fog irányítani a pszichiáterhez. A pszichiáter is elbeszélget veled. Ők se ördögtől valók, orvosok. Alapjában véve segíteni szeretnének. Ha úgy ítélik meg, hogy máshogy nem lehet a problémádon segíteni, akkor lehet, hogy gyógyszert kell szedned egy ideg, mellette mondjuk pszichoterápiára járnod.


Ne félj, ha úgy érzed, nem megy tovább, akkor vesztenivalód nincs vele, ha úgy döntesz, hogy nem jó neked a dolog, bármikor ott hagyhatod.

2014. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na ugye ha én elmegyek egy pszichológushoz, akkor a beszelgetés,higy kezdődik ? Nekem kell elmondanom miert vagyom ott vagy kèrdezni fog ? Mert én tuti nem tudnàm elmondani egy vadidegen előtt. Meg totàl szégyennek èreznèm.
2014. szept. 3. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Megkérdezi, hogy miben segíthet, miért jöttél. Aztán neked el kell mondanod. Ő pedig majd kérdezget mindenfélét ezzel kapcsolatban.


Néha könnyebb idegeneknek elmondani a problémákat, mint valakinek, aki ismer. Aki idegen, nem ítél el, nem fog utána megvetően rád nézni, ha találkoztok. Különben is, sok cifra esettel találkoznak ám :) Köti a titoktartás, minden kettőtök között kell, hogy maradjon.

2014. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!