Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tipusú végzettség kell...

Milyen tipusú végzettség kell egy tetoválónak?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom imádok rajzolni. De az otthoniak szerint erre csak "később" fordíthatok figyelmet. Elegem lett. Nem akarok rejtegetve, titokban élni a szenvedélyemnek.

2016. okt. 30. 14:08
 1/3 A kérdező kommentje:
(Pl: ovis koromban erőltették az összeaadásokat meg az abc-t, mondván hogy ez fontosabb, mint a rajz és a készüljek inkább a sulira. A többieknek otthon mesét olvastak és játszottak velük, nekem számolnom és írnom kellett. Halálosan utáltam. Sulis koromban meg pláne tiltottak a rajztól, azt sem engedték hogy a rajz házikat elkészítsem, rengeteg fekete pontot begyűjtöttem így a kedvenc tárgyamból. És a tanárokat cseppet sem érdekelte mit akarnak a szülők, mert mindenből adtak házikat. De eltelt a nyolc év nagy nehezen. Aztán 9.-esként már azzal riogattak hogy nem engednek majd érettségizni a tanárok 12-ben mert rajzolok. Stb. Persze ez nem jött be. Leérettségiztem jó eredményekkel. Azt ígérték ha lediplomázok, utána rajzolhatok. Megcsináltam. Most nyáron végeztem. Odaadtam nekik a papírjukat. A grafikus szakon gondolkodtam persze ahhoz pénz is kell. Ellőttem a támogatott féléveim a szüleim miatt, így nem tanulhatok tovább mert az már fizetős lenne. Csak az első fősuli ingyenes. Egy étteremben mosogattam két hónapot, de kirúgattak a szüleim. Dolgozni akarok, mégsem engedik. Fura. Pedig ideje lenne önállósulni, vágyom rá. Egy veszekedés közben kiderült azt akarják, hogy dolgozzak a végzettségükben. Erről szó sem volt! ... Mindig csak később, később, először csináld meg ezt, aztán azt, csak később rajzolhatsz. A kedvükért tanultam jól mindig is. A fejem leszedték egy négyesért. Igyekeztem. De szerintük csak 23 éve tartó hóbort a rajzolás, majd később jó lesz, de előbb teljesítsem ezt meg azt. Más hobbim nincs. Bármire rajzolnék csak rajzolhassak. A szüleim nem is értem miért vállaltak gyereket, inkább egy bizonyítvány -és diplomagyűjtemény felhalmozásába kellett volna befektetniük. A papírokat jobban kedvelik, én nem tudok megfelelni nekik tovább)
2016. okt. 30. 14:15
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Úgy tudom, hogy jelenleg nem kell hozzá hivatalos végzettség, csak üzleti és higéniai engedély, onnantól rajtad és a referenciáidon múlik, hogy hozzád térnek e be. A tetoválók többsége gyakornokként kezdett egy másik szalonban . Neked is ezt javaslom .

2016. okt. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hm, erre nem is gondoltam. Elvártam volna minimum egy okj-s iskolát, vagy valami tanfolyamot. Bár nem tudom azok hogyan működnek, de elvégeztem volna, ha az kell. Így ez eléggé lazán hangzik. Spórolok az eszközeimre egy szerény meló mellett, és érdeklődök addig is a témában. Nem adom fel, küzdeni fogok a két évtizedes álmaimért!
2016. okt. 30. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!