Egyetem előtti időszak?

Figyelt kérdés

Szakmát tanultam,így érettségi még nincs, leakarom tenni,de az 1 éveset.


Amikor 11-12. osztályban kitaláltátok,hogy etemre akartok menni,akkor hogyan döntöttétek el,mik voltak a lépések? Akik diplomával dolgoznak,milyen fizetésük van? Megérte az egyetem?

Amikor jelentkezem,akkor elvileg az érettségi eredményt nézik.. mondjuk ha a matek gyenge még van esély bekerülni? Mi számít plusz pontnak? Hogyan lehet összeszedni a kellő pontot,kreditet. Miért van jelentősége az olimpiai részvételnek pluszpontként? Ez az egyetemre való jelentkezés nem világos nekem,hogyan zajlik? Mint némelyik gimnáziumba a felvételi vizsga? Bár azt sem tudom hogy működik, leírnátok a felvételizést,hogy nektek,hogyan történt a bekerülés ? Tudom,hiogy mindent meglehet tanlálni a felvételiről,de engemmost nem az a verzió érdekel..


Esetleg mi az,amit lehet még tanulni hasonló mint egy egyetemi végzésettség,de diploma nélküli és jól fizet?


2016. okt. 31. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez az oldal a legfontosabb: [link]

Nagyvonalakban: először is itt olvasd át az ÖSSZES szak listáját, hol mit lehet tanulni, milyen végzettséget ad, diploma utáni lehetőségek, követelmények. Ha megvan a konkrét szak, akkor oda vannak írva az érettségi követelmények, tehát, hogy melyik tárgy eredménye számít majd, nem gond, ha a matek nem a legjobban fog sikerülni, amennyiben a szakon más érettségi tárgy eredménye is beszámítható.

A pontszámítást szerintem itt nagyon jól leírják:

[link]

A jelentkezés minden évben február közepén zárul, elektronikus formában, szintén a felvi.hu-n, ide megéri regisztrálni már korábban, majd ezután az ügyfélkapun kell hitelesíteni.

A felvételi folyamat maga a jelentkezés benyújtása, érettségi megírása, az eredményeket bescannelve fel kell majd tölteni, ez alapján az online kalkulátor kiszámolja a pontjaidat, hogy elég lesz-e vagy sem, az július vége felé derül ki. Általában nincs semmi más, néhány kivétel azért van, pár tanári szakon van elbeszélgetés, művészetin értelemszerűen gyakorlati felvételi, illetve rendészeti irányon van fizikai felmérés.

Miután jön a hivatalos értesítő, hogy felvettek, nincs más dolgod, csak szeptember első hetében az egyetemen személyesen beiratkozni, ez teszi fel az i-re a pontot:D

2016. okt. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!