Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolás- és betegellátás,...

Ápolás- és betegellátás, valaki?! (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Engem a mentőtiszt szakirány érdekelne, elsősorban a Semmelweisen. Utána néztegettem már a neten, de jobban örülnék, ha valaki olyan segítene nekem a kérdéseimmel, aki jártas a témában. Szóval először is: igaz, hogy az emelt angol érettségiért nem jár a többletpont? És ha igaz, akkor legalább a 27 pont a nyelvvizsgáért jár? Valamint ha a nyelveket nem veszik figyelembe, akkor a biológia mellett melyik másik tantárgy eredményei számítanak? Plussz én azt olvastam, hogy nincs külön emelt érettségi követelmény. Jól tudom? Továbbá arról nem találtam információt, hogy ez a szak a Semmelweisen levelező tagozaton mennyibe kerül. A fizetési formával sem vagyok tisztában. Az első félévet előre ki kell fizetni? Havi részletekre bontva lehet kérni a tandíjat? Minden választ előre is köszönök!!

2016. okt. 31. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Na tehát: az angol érettségi nem számít, mivel nem felvételi tárgy.

figyelembe veszik: biológia, fizika, kémia, irodalom, informatika, egészségügyi alapismeretek. A nyelvvizsga pont az jár. Nincs külön kötelező emelt érettségi, de nagyban növeli az esélyeidet a bekerülésre. Az első félévet majd október környékén kell befizetni, és max 2 részletben kérheted a fizetést.

2016. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ, igazán sokat segítettél!:) Azt esetleg még nem tudod, hogy a tandíj kb. hány száz ezer forint környékén van?
2016. okt. 31. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:
huu azt nem tudom pontosan, de olyan 250 ezer környékén.
2016. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Közéfokú nyelvvizsga 28 pont, felső 40. Úgy tudom, idéntől már van kötelező emelt érettségi, de ez nem felvételi követelmény, hanem érettségis szabály. A levelező is van állami ösztöndíjas formában.
2016. nov. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszi
2017. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Idén már számít az idegen nyelv is!
2019. febr. 3. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Idén még nem, 2020tól. Vagy nem a kötelező nyelvvizsgára gondolsz?
2019. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsgáért jár


többlet pont

2019. jún. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!