Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozást tanulni megéri...

Programozást tanulni megéri egyetemen tanulni vagy többre megy az ember, ha otthon magától tanulja meg, esetleg privát tanárral, ha van?

Figyelt kérdés
Programozást tanulok egyetemen, de nagyon nem tetszik az, amit tanítanak. Sok órám nincs, de matekból háromszor annyim van, mint programozás. Tulajdonképpen van egy programozás előadásom és egy gyakorlatom, a 3féle matek mind előadással és gyakorlattal meg még parancsoros és scriptes közös óra van. Lehet, hogy szarul gondolom, de szerintem feleslegesen sok matek van... Oké, hogy fejleszti a logikát, de az nem fejleszti a logikát, hogy az eddig egy éves anyagot lerövidítik fél évre és az összes tanár kapkod össze vissza és ahány emberrel találkozok, senki nem ért semmit, mert olyan rohadt gyors a tempó... Sokszor hangoztattam az utóbbi időben, hogy én programozni akarok és nem matekozni. A programozás órán is annyi mindent leakarnak adni a tanárok, hogy az borzasztó. Ott is van 3-4 ember a 20 fős csoportból, aki érti a dolgokat, a többieknek semmi és nincs elég idő az órán, hogy mindenkivel megértessék. Tudom, hogy a programozás nem mindenkinek való, sőt! De nekem nagyon nem jön be a tanítás módja. Azt meg itthon is magamtól megtudnám csinálni, hogy megnézek egy rövid tanuló programot és magamtól megpróbálom értelmezni, hogy az miért úgy működik, ahogyan működik. Órán sem teszek mást, mert egyszerűen nem magyarázza el senki rendesen, mert időhiány van és a tanár mindenkire akar időt szakítani. Nem az oktatókat akarom szidni! Hanem a magyar oktatási rendszert. Úgy borzasztó az egész, ahogy van. De ezzel eltértem a tárgytól, sajnálom. Szóval megéri végig szenvedni a matekkal teli egyetemet vagy itthon többre mehetek a(z általam feleslegesnek tartott) rengeteg mennyiségű matek nélkül? A fent leírtak egyébként csupán az én véleményem! Ha neked más a véleményed, tiszteletben fogom tartani, ne írjatok anyázós hozzászolásokat légyszi, azzal nem leszek / leszünk előrébb! Köszi. :D

2016. nov. 2. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy nem nézik a papírt sehol, ha megy a C sharp akkor már el is indultál a pályán, onnan jön csak a dolgok "java" XD
2016. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

A szakmai szinvonalad lesz mas, ha egyetemet vegzel.


Mondok egy masik peldat: Nagyon sokan fel tudnanak epiteni egy kis sufnit egy keves teglabol meg egyeb alapanyagokbol.


De egy toronyhazat mar nem fogsz tudni igy sufnimodszerekkel epiteni, ahhoz tervezoi tudas kell, azt meg csak egyetemen lehet elsajatitani.


Remelem erted. Megtanulhatsz otthon is programozgatni, csak akkor egesz eletedben sufninat fogsz osszekontarkodni, a toronyhazakat meg masok fogjak epiteni.

2016. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Ha az egyetemi prog oktatás nem tetszik akkor menjél magántanárhoz. A lényeg hogy tanulj meg jól programozni és akkor nem lesz gond.
2016. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kettes hozzászóló:

Értem, hogy hova szeretnél kilyukadni és ez egy nagyon jó példa is hozzá! Viszont még mindig nem vagyok meggyőzve, hogy kell e ez a rengeteg matek óra. A hozzászólásod alapján már azt eltudom képzelni, hogy maga a programozás óra miért fontos. Viszont ugyanakkor a toronyházakhoz szükséges tudást hogy fogják átadni, ha már most a legelején sem sikerül, mert egyszerűen kevés az idő és túl sok a tan anyag. Ez itt a fő problémám szerintem, hogy ennyi anyagot nem tudok és nem is akarok megtanulni ilyen rövid idő alatt... A4-es füzetbe egy matek előadáson és gyakorlaton megy külön 4-5 oldal, amit elvileg tudnunk kéne következő órára, viszont ugye van rögtön 3 ilyen tantárgy. Az egyik előadás tanár is elmondta, hogy az ő tantárgya eddig 1 éves volt, most már csak fél éves és hogy ez mennyire nonsense hülyeség. 7 előadás volt eddig, a hatodik anyag közepénél tartunk és már így is szerintem alig akad néhány ember, aki érti. Akiket ismerek, azok közül konkrétan senki nem ért semmit. Egyszerűen tényleg feleslegesen soknak tartom a matekot. Mennyivel egyszerűbb volna, hogy megtanítják az alapokat első félévben programozásból mondjuk heti 3-4 programozás gyakorlat (ezzel kész lenne a sufni nagyjából) meg még valami töltőtananyag, mert az kell és aztán szakirány szerint aki amelyiket választja, ahhoz annyi matekot kap, amennyire és amilyenre szüksége van hozzá (a toronyházhoz).


Hármas hozzászóló:

Egyenlőre még nem akarom otthagyni az egyetemet, de az a B tervem, ha az egyetem hosszútávon sem fog bejönni vagy valami. Azért az a diploma tényleg jó, ha van. De nem tudom, hogy ezt a töménytelen mennyiségű matekot hogy fogom bírni... Pedig eddig szerettem a matekot, jól is ment. De most már egyre kevésbé tetszik... Nem is az anyag miatt, hanem a gyorsaság miatt.

2016. nov. 2. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!