Most vagyok 7. -es ügye jövőre kell mennem középiskolába és programozó szeretnék lenni először is a Neumann János Szakközép iskolába szerettem volna menni de interneten nem voltak róla valami pozitív véleménnyel. Folyt. Alul?

Figyelt kérdés
Illetve ha oda megyek akkor onnan tudok menni erős egyetemre vagy tudtok erősebb ilyen fajta középiskolát? Fórumokon olvastam azt is, hogy középiskolába és egyetemen nem tanulunk meg annyira programozni ezt akkor okj-s tanfolyamokon kell kiegészíteni a tudásom vagy mi?

2016. nov. 3. 16:24
1 2
 11/14 anonim válasza:
Is-is. Írhatsz játékot teljesen 0ról kezdve is de az nagyon nehéz és egy nagyobbacska játékhoz már egy aránylag nagy csapat kell. Kisebb csapatok általában mások "engine"-et használják ami tulajdonképpen egy alap amit feltudsz használni ahhoz hogy játékot csinálj. Ez általában úgy jelenik meg hogy egy program ami segít bizonyos alap funkciókban, pl nem kell neked kezelned azt, hogy hogyan jelenjenek meg a képkockák, viszont még it is tudnod kell programoznod különben nagyon lekorlátoznád magad mert pl egy ellenfélnek a logikáját neked kell lekódolnod, hogy úgy működjön ahogy szeretnéd. Még ha esetleg találnál is Magyarországon játékfejlesztő szakot én nagyon nem ajánlom, hogy oda menj. Végez el egy sima szoftverfejlesztőit (ne csak középsulit hanem egyetemet is) és a játékfejlesztésre inkább tekints hobbiként amiből ha karriert tudsz csinálni akkor az klafa ha nem akkor ez van.
2016. nov. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A játékokat ugyan úgy programozni kell, a külső megjelenésüket adják csak az enginek. A játék forráskódját ugyan úgy meg kell írni.
2016. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A játékokat általában milyen nyelven programozzák?
2017. jan. 17. 17:28
 14/14 anonim ***** válasza:

C#, C++


A C#-ot ajánlom.

2017. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!