Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozó vagy Gazdaságinform...

Programozó vagy Gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első sorban a programozással szeretnék elhelyezkedni, viszont az informatika több területén is szeretnék helyt állni. Kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne-e programozó info alapszak után gazdaságinfo mesterszakot végezni, vagy éppen fordítva, vagy maradjak végig a programozásnál?

Köszi a válaszokat!



2016. okt. 19. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ. Elméletileg mindkettővel megtanulsz programozni, csak a proginfón tanulsz még egy kis elméletet, gazdinfón pedig egy kis közgazdaságtant (Szegeden legalábbis). Szerintem végezd el egyik alapszakot, és menet közben látod, hogy melyik tetszik jobban és ráérsz akkor dönteni BSc végén.


Én személy szerint nem tartom rossznak vagy "büfészaknak" a gazdinfót, viszont ahhoz kevés közgazdaságtant tanulsz rajta, hogy azt mondhasd, értesz mindkettőhöz.


Az "informatika több területén helyt állni" dolgot hogy érted? Én azt tapasztaltam, hogy a jó programozó kevés területre fókuszál és abban ér el magas szintet (persze az évek során válthat technológiát, de úgy nehezebb elhelyezkedni, ha sok dolgot ismersz, de egyiket sem tudod igazán - tapasztalat).

2016. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

programozást nem érdemes egyetemen tanulni, mert kb ókori programnyelveket tanítanak.

van egy csomó tanfolyam (sajna fizetős) amin gyk már az elvégzése közben el tudsz helyezkedni.

2016. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A több területen helytállást úgy értettem, hogy a gazdinfo ad-e olyan pluszt a szakmában vagy több munkakör nyílik-e meg számomra mint egy kifejezetten programozással foglalkozó személynek. Valahol azt olvastam a gazdinfósok is programozási munkát vállalnak, vagy ez nem így van? Ha igen akkor ebben az esetben felesleges a gazdasági része az anyagnak.

Köszi a választ!

2016. okt. 19. 17:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Mind a két szakkal elég jól el tudsz helyezkedni. Menj gazdinfora. Mindegyik tanul programozást, majdnem ugyanazt. A gazdinfonak az az előnye, hogy BSC-ről tudsz menni informatikai, de gazdasági mesterszakra is. Meglátod melyik érdekel jobban azt arra mész MSC-re, vagy MA-ra.
2016. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem kell választanod a kettő közül, ha mérnök infóra mész, ugyanis az valahol épp a kettő között van tematikában..
2016. okt. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!