Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van egy középfokú nyelvvizs...

Ha van egy középfokú nyelvvizsgám amire tudom hogy jár a többletpont, de elgondolkodtam az emelt szintű angol érettségin akkor megkapnám mindkettő többletpontját? Mert azt hallottam hogy egy tárgyból nem vihetek több többletpontot.18/l

Figyelt kérdés
2016. nov. 4. 07:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Az emelt szintű nyelvi érettségi (60% fölött) középfokú nyelvvizsgával egyenértékű. Ez után jár a nyelvvizsgáért kapható többletpont (28 pont), de mivel már amúgy is van egy nyelvvizsgád, már alapból megvan a +28 pontod (nyilván ugyanazon a jogcímen nem kaphatsz több papír után pontot). Ez a többletpont szaktól függetlenül jár.


Viszont, ha felvételi tárgy az angol az általad választott szakra, akkor az emelt szintért járó +50 pontot megkapod (45%-os eredmény fölött). Ilyen esetben viszont nem kapsz +28 pontot a nyelvvizsgáért, mert ugyanabból a nyelvből van, és ezt a pontszámítási szabályok kizárják. Ha másik nyelvből lenne a nyelvvizsga és az emelt, akkor mindkettőért megkapható a többletpont.

2016. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!