Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pszichológus pálya ténylegbn...

A pszichológus pálya ténylegbnagyon kemény?

Figyelt kérdés
Szóval most készülök pályát modosítani, pszichológus szeretnék lenni. Már korábban is ez érdekelt csak máshogy alakult az életem. Na de most bárkinek mondom hogy mit szeretnék tanulni, mindenki csak húzza a száját, hogy csak ezt ne, mert lelkileg borzasztóan megterhelő, meg nincs állás stb. Tényleg ennyire vészes a helyzet? Köszi ha válaszoltok!
2016. nov. 10. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon sokan szeretnének pszichológusok lenni, az évfolyamomon vagy 10 ember is van (durván 70-ből), ezért aztán nehéz bejut egyetemre, nagyon jónak kell lenni. Aztán ott van még, hogy sokan lenézik azokat, akiknek pszichológus kell (ezt már a suliban tapasztaltam).
2016. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:
100%
Mások lelki problémáival foglalkozni naphosszat úgy, hogy még véletlenül se vedd a terhüket magadra, aztán az egészet letenni a munkahely ajtajában, hogy a családra ne terhelj rá semmit... Ez nyilván nem könnyű dolog.
2016. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, az nyilván kemény dió. Mindjuk nem a klinikum érdekel inkább a szervezeti része vagy kutatni. A képzés maga is megterhelő? Olyannakbis akit nagyon érdekel?
2016. nov. 10. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!