Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kölcsey Ferenc vagy Hunfalvy...

Kölcsey Ferenc vagy Hunfalvy János gimnázium?

Figyelt kérdés
Kölcseys és Hunfalvys diákok véleményére lennék kiváncsi.Pro és kontra érveket mindkét suliról mert nem tudom melyiket jelöljem meg. Osztály közösségek,tanárok és a színvonalról mi a tapasztalatotok? Sportolok és nem tudom ,hogy a tanulás mellett mennyire lesz időm erre.Nem szeretném abba hagyni és a tanulásban sem szeretnék megszakadni.Szerintetek melyik jobb iskola? Melyikbe lehet nehezebben bekerülni?

2016. nov. 11. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen tanuló vagy?
2016. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jeles tanuló vagyok pár négyessel.
2016. nov. 11. 16:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Az lenne a legjobb, ha mindkét suliba be tudnál menni

nyílt napra és akkor fogod látni, milyenek


Hunfalvyban van angol meg német tagozat is (nem csak francia)

2016. nov. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Esetleg jelöld meg majd mindkettőt és mindkettőben

több tagozatot is (az a biztos)

2016. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Kölcseyt nem ismerem, de a Hunfalvy elég rázós iskola tud lenni, ha jó jegyekkel akarod elvégezni. Alaphangon heti kb 38-40 óra van, ami faktokkal mégtöbb, 11-től minden nap 8-9 órák már. De így is vannak osztálytársaim, akik versenyszerűen sportolnak, tehát biztosan be lehet tuszakolni, sajnos nekem nem jön össze, mert oda-vissza egy nap 3 órát utazom. :/


De amúgy nem rossz a suli. Nincsenek lopások, van wifi, relatíve sok jó tanár van, bár lehet csak a mi osztályunk szerencsés. Van japán, angol, német, orosz, francia szak is, tehát nagy a választék. De elég kemény.

2016. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is sportolok és én a Kölcseybe szeretnék menni. Ha jó vagy reál tantárgyakból akkor menj a Hunfalvy-ba elvégre az egy közgazdasági szakközép. Egyébként nekem jár oda edzéstársam és szereti. :)
2016. nov. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A Kölcseyben NEM CSAK FRANCIA NYELV VAN! Van angol nemet olasz is.

Az osztály közösségem most a Kölcseyben tökéletes, de tényleg ennél jobbat nem kívánhatnék, egyszerűen imádom őket, de ez sztem azert bőven egyen fuggo is. Tanárok többsége nagyon jo, de persze ki lehet fogni olyat aki kevésbé, de hat hol nincs ilyen?! A sportra lesz időd mellette, es a tanulás mennyisége sem olyan vészes, sőt az órák száma sem, meg igy nulladik évben. Az hogy melyik jobb es melyikbe nehezebb bekerülni azt nem tudom. De a Kölcseybe anno 64 ponttal es 4.8as átlaggal kerültem be :)

Ha bármi kérdésed van nyigodtan írj privátban!

2016. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Hunfalvys vagyok és félévtől átszeretnék menni másik iskolába, szóval én nem ajánlom..
2016. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia, én most vagyok francia kny-en 0.-os, és imádom! Az osztály nagyon összetartó és jófej, a tanárok brutál aranyosak (persze van kivétel, mint mindenhol, de szerencsére kevés), a programok is jók meg persze a büfé is! ;) Én 163 ponttal kerültem be, amiböl 50 a tanulmányi, 74 a központi és 39 a szóbeli. Nem, tényleg nem egyszerü, sok a tanulni való és elég keményen haladunk(én kb 3 napot hiányoztam, beültem órára és semmit nem értettem szinte, mivel franciául zajlanak az órák és utána pótoltam vagy 2

hétig) de ha igazàn akarod, és teszel érte akkor meglesz! ;) Egyszerüen imádom a sulit, úgy ahogy van, talán a délutáni tesi és a porta az amit annyira nem szívlelek. De hàt ennyi kell. Ja és több nyelv van a Kölcseyben, van francia kéttannyelvü, van angol-francia, olasz-angol, meg angol- német talán, ezek amik külön szakok, emelett van még sport és öko szak, de tanulható nyelv van összesen angol, német, francia, latin, olasz, orosz valamint egy portugál szakkör is van. Viszont kolis vagyok, a szobatársam Hunfalvys, és ö nagyon nem szereti. Elvileg iszonyú nehéz (német kéttannyelvü talán gazdasági szakon vagy min) az angol tanárja egy kretén, ahogy hallottam töle. Asszem ennyi. Örülök ha segítettem, írj bátran, ha kérdésed lenne! ;)

2016. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!