Szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Szerintetek nehéz?.. vagy inkább könnyebb mert a tanár lehet, hogy segít kérdésekkel?

Könnyű beszélni 10-15 percig egy tételről pl.: töri érettségin?



2016. nov. 13. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehéz, bár én az írásbelit jobban szeretem, annak ellenére, hogy megy a szóbeli is. Sokan jönnek ezzel, hogy "segít a tanár", de ez kétélű, bele is zavarhat, tehet fel olyan "mentő kérdést" (tényleg jószándékból), amivel teljesen kiüt:S Azon kívül általában legalább az elején idegesebb is az ember, ki is kell öltözni, várni kell, amíg sorra kerül az ember stb. Szerintem sokkal több a hátránya, mint az előnye. Persze az érettségin túl kell esni, nem választható:S, de nem kell túlaggódni.
2016. nov. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem az. Nagyon gyorsan telik az idő. Nálunk történelem órán alapból az volt a követelmény órákon is, hogy min. 10 percig kellett beszélni, szóval így nem volt meglepetés, persze itt is vannak hálásabb témák. Ha befejezted, de nem mondtál el minden lényeget, akkor a tanár kérdez.
2016. nov. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha mindent elmondunk szinte csak egy két dolgot hagyunk ki és megkérdezi a tanár akkor tudunk válaszolni akkor vonnak le pontot? vagy csak akkor ha nem tudjuk a választ?
2016. nov. 13. 08:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor vonnak le pontot, ha valami nagyon lényeges dolgot hagysz ki. (Meg persze, ha nem tudod a választ...)
2016. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A dolog lényegi részét az képezi, hogy hogyan adod elő a mondandódat. Ergó mennyire beszélsz folyamatosan, összefüggően, érthetően. Ha ez megy, akkor valószínűleg már nem érsz el rossz eredményt.
2016. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik tantárgynak van pontozási útmutatója. Általában azért jár a maximális pont, ha önállóan adod elő, logikus felépítésben, minden lényeges pontot belevéve. Ilyenkor is előfordulhat, hogy még kérdeznek valamit. Nagyon ritka, hogy egy kérdése se legyen a tanárnak. Direkt belezavarni nem fognak, ha meg eltalálnak valamit, amit nem tudsz, és fontos, az azért van, mert a feleletedből már sejtették, hogy ott nincs rendben valami. Ha tanultál, könnyű annyit beszélni, általában 8-10 perc elég egy jó felelethez. A 15 csak a maximum, kérdésekkel együtt.
2016. nov. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!