Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pszichológiáról vélemény?...

A pszichológiáról vélemény? Segítség! (Többi lent)

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Eddig gyermekorvos szerettem volna lenni. Biológiát és kémiát tanulok magasabb óraszámban, azzal tervezem a felsőfokú érettségit.

De már egy ideje gondolkozom a pszichológián is, ami tudom, hogy szintén biosszal is foglalkozik (élettan, talán anatómia is van...stb). És azt is tudom, hogy a pontszám gyakran még magasabb, mint az általános orvosinál, ilyen 460 körül van. Tehát szeretném körbejárni a témát.Akinek van saját tapasztalata, vagy tud egyet-mást a témáról, nagyon örülnék, ha válaszolna a kérdéseimre.

1. A biológia-kémia felsőfokú érettségi megfelelő erre a szakra?

2. Hány éves egy ilyen egyetem? És van utána szakosodás, egyéb tanulási lehetőség...stb.

3. Melyik egyetem a "legsikeresebb" ilyen téren? Melyik a legnehezebb, legjobb az országban...stb.

4. Milyen maga a szakma? Niylván tudom, mi a lényege. De milyen pszichológusként dolgozni, mennyit keres (nyilván nem ez érdekel főként).

A googleben már kutattam, és még fogok is, hogyha valaki ezt a "tanácsot" adná.

A megfontolt válaszokat nagyon köszönöm, remélem sok lesz. 😊



2016. nov. 9. 06:04
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Azt el kell döntened, hogy pszichológus vagy pszichiáter akarsz lenni, mert egész más helyen kell tanulni hozzá és egész mást csinál a kettö.
2016. nov. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A pszichiáter az orvosin végez. A pszichológus pszichológiai szakon. Tudom. A pszichológust kérdeztem.
2016. nov. 9. 07:45
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Csak azért, mert ez ellentmond ennek:


"De már egy ideje gondolkozom a pszichológián is, ami tudom, hogy szintén biosszal is foglalkozik (élettan, talán anatómia is van...stb)."


Ha pszichológus akarsz lenni, akkor nincs anatómia meg orvosi képzés.

2016. nov. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Pszichológián is van anatómia és élettan, de nem úgy, ahogy az orvosin.


A pszichológia 3+2 éves, ezután jön még a szakképzés 2-4év, és mellé módszerspecifikus képzések 1-3év, akar több is.


Jók a tárgyak a felvételihez.


Állandó a vita, hogy melyik egyetem a legjobb. Én a Károlira járok és nagyon szeretem.


A pszichológus díja változó. 200körül megvan a kezdő, sikeres magánpraxissal sokszorosa is. De telítettnek mondják a piacot. Ez engem sosem érdekelt. Nagyon céltudatos vagyok, el fogom érni, amit szeretnék. :)

2016. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kémiát nem fogadják el pszichológia szakra a felvételin, szóval teljesen felesleges, ha valóban erre a szakra akarsz járni. (Egyébként emelt szintű, és nem felsőfokú érettséginek hívják. Az a nyelvvizsga.)

A bioszt elfogadják, és előnyödre is válik, hogyha emelt szinten tanultad. Van a képzésen több bioszos tárgy is, nyilván közük nincs az orvosin elvárt dolgokhoz, de azoknak, akik sosem tanultak rendesen bioszt, és esetleg humánabb beállítottságúak, tudnak akadályt jelenteni ezek a tárgyak.

Az előző jól leírta a képzést, annyit hozzátennék, hogy a 3+2 év a minimum, azért, mert az alapképzéses diploma még nem ad pszichológus végzettséget sem, gyakorlatilag semmire sem jogosít fel, kizárólag arra, hogy mehess vele tovább a mesterképzésre. A mesterképzés már szakirányos, de a diplomába mindenkinek ugyanaz kerül be. Így ez még nem jelent végleges irányt meg elköteleződést, utána még könnyű átjárhatóság jellemző. A szakképzések, módszerspecifikus képzések már mindenképpen önköltségre mennek és lényegében elengedhetetlenek, szóval csak a mesterképzéssel hosszútávon nem igazán lehet munkát vállalni (mert habár felvesznek, mondjuk elvárják, hogy x időn belül tedd le a szakvizsgát).


A szakma maga eléggé szerteágazó, szóval nincs egyértelmű válasz arra, milyen pszichológusként dolgozni és mennyit lehet keresni, mert területenként, pozíciónként nagyon eltérő lehet mindez. Mi érdekel téged? Gyermekorvos akartál lenni, akkor a pszichológiában is elsősorban a gyerekek foglalkoztatnak? Beteg vagy egészséges gyerekekkel foglalkoznál inkább?

2016. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Hát..igazából még nem tudom, hogy gyerekekkel szeretnék e foglalkozni. És bocsánat a "felső" kifejezésért, nyilván emelt érettségiről van szó, csak rosszul fogalmaztam.

Hallottam, hogy telített a piac és nehéz elhelyezkedni, de azért mégis lehetséges-gondolom.

2016. nov. 9. 10:53
 7/8 anonim ***** válasza:
2016. dec. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: mi lett belőled végül?
2023. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!