Informatika OKJ-val?

Figyelt kérdés

Jelenleg fogok tovább tanulni.

Arra gondoltam, hogy elvégzek egy 4 éves rendszergazdát (szakképesítés, érettségivel) és utána kettő OKJ-s kézpést (műszaki infós vagy infokommunikációs hálozatéptiő.) A kérdésem az lenne, hogy ezzel a kettő okj-s képzésel fogom valamire vinni? megéri e?



2016. nov. 13. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Jaja, menj info tagozatra, de sokat ne várj, otthon azért gyakorolj.

Mellé tanuld a Cisco-t, a hálózatépítést. Feküdj rá a nyelvre is.

4 év alatt kényelmesen fel tudsz készülni.

Szal nyelvvizsgával meg Cisco vizsgával a kezedben simán találsz munkát, havi 200 nettóért, kezdőként.

2016. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szal nem kell OKJ-ra menned, csak ezeket szerezd meg.
2016. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Orfeus ***** válasza:

Persze, vagy 4 év és utána a 2 okj árából, idejéből kitanulod a kínait és a japánt és 400 nettó kezdővel elmész tolmácsnak ahova szeretnél. Ismerősöm 650 nettóba van céges autóval, egy neves gumigyárnál van tolmács.


Én azt mondom hogy ha van affinitásod akkor érettségi után felfőfokú szakképesítés, vagy egyetem. Mégpedig azért mert az OKJ sokszor semmire nem jó, főleg egy ilyen iparban. Vagy simán érettségi, java programozó gyorstalpalo, megtanulod otthon és 2-300 nettó kezdő szevasz. Vagy éppen ha appokat akarsz írni, az is hasonló fizuval, és otthonról dolgozhatsz ha szerencséd van.


Csak ezeket meg kell tanulni tényleg, és nem csak végig ülni. Nekem 2 kollegám van jelenleg aki hálózatépítő, de semmire nem mentek vele, rengeteg embernek van meg, de egy java programozó sokkal többet ér.

2016. dec. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!