Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó döntés a közigazgatás-szerv...

Jó döntés a közigazgatás-szervezés szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gimis vagyok és gondolkozok merre tovább. Ez a szak szimpatikusnak tűnik, de lenne néhány kérdésem róla. Ha valaki tud segíteni és szánna rá némi időt, hogy válaszoljon, akkor hálás lennék.

Szóval: El lehet helyezkedni ezzel a végzettséggel? Érdemes mesterképzésen részt venni? Nagyjából mennyibe fájhat az alapképzés? Töri-angol fakt párosítás jó választás a szakhoz? Mit kell teljesíteni az ösztöndíjért?Illetve hol indítják a képzést?

Ha valaki tudna egy-két példát mondani, hogy pontosan milyen jellegű munkakörök tölthetőek be vele, azt is megköszönném!


Előri is köszi! :)



#egyetem #tanulás #közigazgatás-szervező szak
2016. nov. 15. 19:43
 1/2 anonim válasza:
100%

Én tudok pár kérdésedre válaszolni. Nemzeti Közszolgálati Egyetemen indul csak ez a képzés, én is ezen a szakon vagyok.

El lehet helyezkedni vele, közigazgatásra szükség van. Viszont hallottam már olyanról, aki egyáltalán nem talált ezzel a diplomával állást, valaki meg frissen végzettként kártyázgatott az ajánlatok között- utóbbi több személyes ismerős. Legjellemzőbb az önkormányzati munka, vagy jegyző.

A mesterképzésről annyit, hogy nem egy oktató tartja haszontalannak.

Nem tudom mit értesz az alatt, hogy mennyibe fájhat az alapszak. Államilag támogatotton minimális pénzköltség, nem fognak rejtett plusz költségekkel lehúzni, önköltségesen ha jól emlékszem 250.000 ft/félév. Mentálisan pár idegsejtbe fájni fog.

A történelem annyiban segít, hogy írsz egy jó érettségit, meg néhány tantárgynál beugrik, hogy jaaaaa én ezt tanultam. Aztán rácáfolnak az egész gimnáziumi történelemoktatásra. De ha csak azért jönnél ide, mert "szereted a történelmet", ne. Messziről kiröhögik azt, aki ezzel mutatkozik be első órán. Angol annyiban segít, hogy néhány tárgynál előszeretettel használnak angol szakkifejezéseket, szóval nem árt, ha van egy kis közöd a nyelvhez. Egyébként felvételinél nem számítják bele az angol érettségit a pontokba.

Amúgy egy pár mondatban összefoglalva a szakot; a diákélet nagyon aktív, jó programokat és bulikat szerveznek. A tantárgyak nagyrésze borzasztó száraz, unalmas, monoton, mindent seggelni kell. Rengeteg a tölteléktárgy, és sűrű az órarend. Nagyon. Van olyan, hogy egyhuzamban reggel 8-tól este 8-ig bent van valaki. Tesiből kötelező 4 félévet teljesíteni.

Sok pozitívummal nem tudok szolgálni, én most fogom itthagyni az egészet. Ez az én személyes véleményem és tapasztalatom, szóval ha nem vagy elkötelezett a közig. mellett, és nincs kitartásod se kedved az állandó magoláshoz NE gyere ide. Bár engem is figyelmeztettek volna még időben.

2016. dec. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! :)

2016. dec. 9. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!