Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, penzügy-számvit...

Mit gondoltok, penzügy-számvitel és műszaki menedzser képzés?

Figyelt kérdés
Pénzügy-számvitelen vagyok önköltségesen és gondolkodom, hogy mivel úgyis tudnék egy szakot támogatottan csinálni, következő évben jelentkeznék műmenedzserre levelezőn. Szeretem a gazdasági szakomat, de emelett a műszaki dolgok is nagyon érdekelnek, viszont egy rendes mérnöki képzés már sok lenne és talán már értelme se lenne. Szerintetek tudnám később hasznosítani a műmenedzser szakon szerzett tudásomat?

2016. nov. 17. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudnád, mert teljesen eltér a kettő.

/tanultam mindkét területen/

2016. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem lehet

bár tényleg nehéz, mert a pénzügy-számvitel az tudjuk mi, meg milyen irány

a műmen pedig az üzleti mellett a 'mérnöki', műszaki oldalt is figyeli

mint pénzügyes, ezzel a későbbiekben nem valószínű, hogy neked kellene foglalkoznod, ritkán találkoznál szembe műszaki problémákkal

ugyanakkor, ha később inkább a menedzseri oldal felé sodródnál át a pénzügyről egy termelő munkahelyen, akkor nagyon jól jönne a műszaki menedzser képzés neked, jobban átlátnád az egészet


szóval ha pénzügyben akarsz maradni a későbbiekben, akkor nem feltétlen, de ha nem zárkózol el egy menedzseribb, operatívabb munkától, akkor mindenképpen ajánlom

2016. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. nov. 29. 10:54
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

#2 Nagyon nem értek egyet veled!

A menedzsment oldal egy cégen belül és egy műszaki menedzser képzés az nagyon nem vág egybe! Tudod te egyáltalán mit tanítanak műszaki menedzser szakon egyetemen? Ültél már legalább egy menedzsment megbeszélésen?

Egyszerűen nem tanítanak releváns dolgokat műmen képzésen. Egy menedzser feladatköre köszönőviszonyban sincs azzal, amit egyetemen tanítanak.

Nyilván meg van a jó oldala is egy műmen képzésnek, de hogy pénzügy mellé egy műszaki diplomát csinálj, az teljesen felesleges. Vagy ezt tudod csinálni vagy azt, később nem fogsz tudni két állást betölteni. Inkább dönts kedves kérdező, hogy melyik terület érdekel igazán, mert egyébiránt csak a pénzedet és idődet pazarolnád. Egy menedzser pedig műmen diploma nélkül is tökéletesen el tudja látni a feladatkörét, nem az egyetemen osztogatják a műszaki tudást, mindenki cégnél tanulja meg úgyis...

2016. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

műmenként végeztem

ezzel dolgozok mint logisztikai menedzser

több ismerősöm szintén műmennek projekt/beszerzési/minőségirányítási menedzser

lehet hogy sejtem, mit tanítanak, s mit érek vele

2016. nov. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mikor is végeztél?
2016. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!