Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinfó vagy villamosmé...

BME mérnökinfó vagy villamosmérnök?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos melyiket válasszam. A matek rendben van, jó, de infóval nem igazán foglalkoztam eddig, a fizikát meg fakton szinte megutáltam. Talán az segítene, ha tudnám hogy ezekkel a diplomákkal milyen állásokat kaphatok?

2016. nov. 22. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Most komolyan linkeljek neked egy lmgtfy-os linket?


kulcsszavak: gyakorikerdesek.hu kereső + google


bármilyen meglepő, de elég sokan feltették már előtted ezt a kérdést


tömör válasz:

villamosmérnök - hardverekhez fogsz érteni jobban, kevésbé a programozáshoz

mérnökinfó - programozáshoz fogsz érteni jobban, kevésbé a hardverekhez

2016. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Robotok, önvezető autó és hasonlók inkább melyik?
2016. nov. 22. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Mechatronika :)
2016. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

attól függ...


Ha a motorok, meghajtások része érdekel, akkor gépészet..

Ha a vezérlés, elektronika része érdekel, akkor villanymérnök..

Ha a mesterséges intelligencia része érdekel, akkor mérnök infó..

Ha mindháromból tanulnál egy keveset és beérnéd azzal, hogy amolyan kevert szakod legyen, inkább átfogó, mint mély tudással, akkor mechatronika..

2016. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%
BME VIK-et nem ajánlom. Nagyon gyenge az oktatás színvonala (1-2 tárgy kivételével) és nagyon sok a követelmény. A BME-re jelentkező villamosmérnökök száma évről évre csökken, így a felvettek száma is. Az infósoké meg nő. De nagyon sok erőfeszítés kell és az nem áll arányban a megszerzett tudással, megszerezhető soft skillekkel.
2016. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!