Egyetem-váltás, hogyan?

Figyelt kérdés
Az egyik barátomról lenne szó, aki nem magyar származású, abszolút nem is beszél magyarul. Oroszul beszél csak, illetve angolul. Első féléves a Metropolitanon, valamilyen marketing szakon, a tanárai közül egyik se beszél angolul, elbukta szinte minden vizsgáját, ha jól tudom csak informatikát és még egy tantárgyat sikerült megcsinálnia a 4ből. 2-t bukott. Őszintén azt se tudom mi a pontos szaka, nem akar róla beszélni, stb. De elbukta az évközi tesztjeit, most hazament. Szeptemberben jönne vissza, de hátha van megoldás hogy ne bukja el ezt az évet. Valami ötlet esetleg? Tudom teljesen homály, nem vagyok otthon az egyetem rendszerébe, Ő pedig nem akar erről beszélni. Érzelmi szálak összefűznének, természetesen nem szeretném hogy csak szeptemberben jöjjön vissza, Ő se, de nem tud mit tenni ellene. Metropolitanról talán hova lehetne menni, ahova átvennék őt, van angol képzés?

2016. nov. 30. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

ELTE esetleg?:)

nekem ott tanul egy orosz ismerősöm francia szakon. Rengeteg külföldi diák van aki nem beszéli a nyelvet. nézzetek utánna hátha van valami szak ami ott érdekli mondjuk a bölcsészeten :)

2016. nov. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Itt azert valami nagyon felrement... ha nem beszelnek a tanarok angolul, az hogy nem derult ki idoben? Vagy ha ennek ellenere angol nyelvukent hirdetik a szakot (abbol az intezmenybol - merthogy az nem egyetem veletlen sem, max. annak merik hivni magukat), de megsem az, akkor panaszt kell ellenuk tenni. Most esetleg nezhet valami tenyleg angol nyelvu kepzest rendes egyetemen, es februarig siman leadhatja a jelentkezeset. De amig felnott ember letere struccot jatszik, addig ne akarjon semmit, hanem elobb nojon fel es kezdje el megoldani a problemait. Ha abbahagyja a durcit, akkor meg siman korbenezhet es februarig el lehet intezni, hogy szeptember el is kezdhesse az uj szakot.
2016. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog, hogy nem beszél egyik tanár sem angolul, főleg, ha angol nyelvű alapképzésre jár.
2016. dec. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
vannak ott ismerőseim angol szakon, és még ha csak magyar diákok is vannak órán a tanár akkor is angolul beszél
2017. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!