Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan zajlik az újrafelvételi?

Hogyan zajlik az újrafelvételi?

Figyelt kérdés

I. félévem töltöm az SZTE-n, újrafelvételizni szeretnék egy másik egyetem hasonló szakára (átjelentkezés nem jöhet szóba), ezt hogyan lehet megtenni?

Az addig rendben van, hogy februárban jelentkezni kell, de a II. félévem passzívvá kell tenni, majd, ha felvettek ki kell iratkozni? Illetve van rá mód, hogy a tavaszi félév során is SZTE-n tanuljak?


A válaszokat előre is köszönöm: :)



2016. nov. 27. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én félévkor kiiratkoztam, beadtam év elején a jelentkezést és idén már a másik szakot hallgatom. Ez se jobb sokkal, de a mérnöki után valamivel könnyebb...
2016. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ki kell iratkozni ahhoz, hogy beiratkozhass az új szakra. Egyébként, ha nem tudsz tárgyat átvinni, vagy nem azonos karon belül más szakra mész, teljesen mindegy, hogy ugyanarra az egyetemre jártál eddig is, olyan lesz, mintha idegen helyre mennél újra. Tudsz az SZTE-n tanulni tavasszal, de figyelembe kell venned, hogy az állam véges számú félévet finanszíroz (tizenkettőt azoknak, akik nem ÁOK-ra járnak, tehát egy alap + mester + két félév), ezért nem érdemes olyan szakra elpazarolni, amit nem fogsz folytatni.
2016. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Másik dolog meg, nem biztos, hogy egy az egyben így van, de második félév után való kiiratkozást követően vissza kell fizetni a tandíjat. Nekem egy mentor mondta még tavaly, ezért is léptem félévkor.
2016. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!