Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék továbbtanulni,...

Szeretnék továbbtanulni, szerintetek az alábbiak közül mit válasszak?

Figyelt kérdés

Érdekel az angol nyelv, szeretem is. Tanítani is szeretek, van is benne egy kis tapasztalatom, ezért arra gondoltam, hogy jelentkezem osztatlan tanárképzésre. Viszont a családom szerint nem nekem való, szerintük már az első héten kikészítenének a gyerekek.


Emellett pár hete az egyik ismerősöm ajánlására utánanéztem, hogy milyen is a programozás, és úgy tűnik, hogy érdekel. Viszont jelenleg a tudásom egyenlő a nullával e téren, szóval nem tudom, hogy megéri-e most elkezdenem tanulni.


Szerintetek maradjak az angolnál, vagy tanuljak programozni?


19/L



2016. dec. 1. 23:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ami még fontos lehet, hogy még nem mélyedtem el a programozásban, így nem tudom, hogy mennyire fog kelleni hozzá a matek. Ez azért fontos kérdés, mert a matekérettségim lett a legrosszabb (bár nem vészes, 73% lett, tavaly májusban érettségiztem).
2016. dec. 1. 23:54
 2/12 anonim ***** válasza:
Válassz akkor info és angol szakot, ha van...:-D
2016. dec. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Olyan van, hogy angol + informatikatanár, de ha jól tudom, ezeket két külön karon tanítják, és így nehéz lenne bejárni órákra.
2016. dec. 2. 15:54
 4/12 anonim ***** válasza:
NÉn ELTE-n vagyok osztatlan tanárin (angol-magyar), és szerintem nem megoldhatatlan. Nálunk a BTK Pesten van, az infó kar meg Budán, kb. 20 perc alatt el lehet jutni egyik pontból a másikra. Elég sok ismerősöm van, aki így "ingázik".
2016. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem szívesen ingáznék a két kar között. Megnéztem a menetrendet, elvileg 40 percenként indul busz. :/ Amúgy is napi 2 órát kell majd utaznom (a várakozást nem számoltam bele, az még plusz 1 óra, legrosszabb esetben 2).


Tudom, mindig a kifogások, de eddig még soha nem utaztam ennyit minden nap, így is nehéz lesz hozzászokni.

2016. dec. 3. 14:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre tervezel menni? Kolira nem gondoltál?
2016. dec. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hacsak csoda nem történik, akkor csak a Pécsi Tudományegyetem jöhet szóba, ez van legközelebb, máshová maximum úgy tudok menni, ha levelező és csak hetente-kéthetente kell bemenni, de ahogy néztem, osztatlan tanárképzésen nincs levelező. :/


A kollégium is ki van lőve, nagyon nem nekem való, nem bírnám ki, hogy nincs saját szobám. Nem szeretek társaságban lenni, és ha sokáig nem lehetek egyedül, akkor fizikailag is rosszul vagyok, és arra is volt már példa, hogy pánikrohamom volt emiatt. Nem volt kellemes.

2016. dec. 3. 19:11
 8/12 A kérdező kommentje:
Ugyanezért a közös albérlet sem lenne a legjobb. Maximum akkor, ha megtalálnám a tökéletes lakótársat, aki csendes, nem hív meg embereket hozzánk, hagyja, hogy egyedül legyek, nem ítélkezik, nem nyúl a cuccomhoz és elviseli a nyulamat, mert őt nem hagyom egyedül depizni otthon, az biztos. Sajnos ilyen emberrel még nem találkoztam.
2016. dec. 3. 19:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát én is elég introvertált vagyok, és kolis. Van, hogy levonulok a tanulóba, hogy egyedül legyek, de a szobatársaim nem sértődnek meg. Ha a koli nem is, szerintem az albérlet azért nem rossz megoldás neked sem... a kulcs az, hogy meg kell találni a hozzád hasonló embereket. A tavalyi kolis szobatársam sulin kívül sosem ment emberek közé, nagyon magának való típus volt (még tőlem is jobban, ami nagy szó), és mégis szuperül elvoltunk. Hidd el, nagyon sok hozzád hasonló ember van, egyetemistába is, csak meg kell találni őket. Egy kolinak vagy albérletnek rengeteg előnye van a kevés utazáson kívül is, szóval még mindig csak ajánlani tudom :)
2016. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem lenne rossz, ha találnék egy hozzám hasonló lakótársat, jobb lenne, mint minden nap ennyit utazni.


De mielőtt ezen gondolkodnék, azt kéne eldöntenem, hogy mit akarok pontosan tanulni. Egy kis idő még van addig, amíg jelentkezni kell, addig egy kicsit jobban belemélyedek a programozásba, és majd megpróbálom eldönteni, hogy melyiket csinálnám szívesebben hosszú távon.

2016. dec. 4. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!