Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes pszichológiát továbbta...

Érdemes pszichológiát továbbtanulni? Matek-biosz vagy magyar-biosz fakultációt válasszak a sulbiban?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, hogy mire menjek tovább. A pszichológia érdekelne, mennyire érdemes arra menni? mennyire nehéz? és el lehet helyezkedni suli után?
2008. szept. 1. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Én is arra akartam menni, de engem messziről lebeszéltek róla. A ponthatár nevetségesen magas, és a pszichológusok köre olyan zárt, hogy oda bekerülni...elég nehéz. Amúgy meg nem túl nagy karrier-befutási lehetőség van. Matek-biosz vagy töri-biosz fakot javasolok.
2008. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mivel beszéltek le? milyen ellenérvek vannak?
2008. szept. 1. 16:37
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Az ellenérv az, hogy nagyon magas a ponthatár, és rengeteget kell tanulni. Ha érdekel, akkor könnyebben megy a tanulás, de amúgy is nehéz. A másik pedig az, hogy tényleg nehéz bekerülni a szakmába, főleg ha nem is ismernek, nem vagy "valakinek a valakije". Emellett viszont, ha nagyon ismernek az sem jó, mert akkor te is ismered azt, aki hozzád szerete menni, és ez visszatartja az illetőt. Szóval nagyon nehéz beindítani a "vállalkozást". Ha nagyon ezt akarsz tanulni, akkor mindenből kitűnőnek kell lenned, az érettséginek is, plusz nem árt egy emelt szintű érettségi, na meg a nyelvvizsga. Tökéletes a magyar-biosz fakt is hozzá, attól függően, hogy inkább matekos vagy magyaros beállítottságú vagy.
2008. szept. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1. válaszadó vagyok: leírt mindent az előttem lévő, mást én sem tudok írni.
2008. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én is pszichológiára akarok menni és én töri-bioszra fakultációra megyek. nem olyan nehéz a pontot összeszedni, ha duplázol. emelt szintezek bioszból + angolból is, ami nálunk min. 90%ra szokott mindenkinek sikerülni (kéttannyelvűbe járok) és még lesz egy felsőfokúm. duplázom a biosz emeltet meg az angol emeltet + 50 a nyevvizsgáért + 40 a biosz emelt miatt.

:)

2009. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!