Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Könyvelő szeretnék lenni,...

Misoszb9 kérdése:

Könyvelő szeretnék lenni, továbbtanulás, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
10. évfolyamos vagyok egy elég erős egyházi gimnáziumban, német felsőfokú nyelvvizsgával. Eddig orvosnak akartam tanulni, de rájöttem, hogy nekem középsuli után nem menne az a +6-8év kőkemény tanulás, a másik lehetőség a könyvelő. Milyen faktot érdemes rá felvenni, egyik a matek azt tudom, de a másik az földrajz vagy mit lenne érdemes felvenni, illetve melyik főiskolát ajánljátok ti?

2016. dec. 3. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
matek plusz mondjuk gazdasági ismeretek, én is pénzügy szakos voltam de nekem nem volt az igazi. nem éri meg. a diplomások és az érettségiezettek most már kb ugyanannyit fognak keresni. amúgy meg jobban jársz az orvosival, ne játszd el a jó eszed én azt mondom.
2016. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ja meg még annyi hogy ha nagyon pénzügyes akarsz lenni: corvinus budapesten, debreceni és szegedi tudományegyetem. ezek jók.

de mondom inkább orvosnak menj.

ha már most nem birod a tanulast, mi lesz az egyetemen?

lehet inkább okj-ra kéne menned

2016. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Könyvelőnek nem kell főiskolai végzettség. Valamilyen gazdasági OKJ kell előbb (bérügyintéző vagy hasonló) és utána lehet a mérlegképes könyvelői tanfolyamot elvégezni. Ha ezen sikeresen levizsgázol már könyvelő is vagy (habár ahhoz hogy regisztrált mérlegképes légy kell pár év szakmai tapasztalat).


Ha egyetemre akarsz menni pénzügy-számvitelre akkor BCE, BGE, BME, de PSz dplomával már senki se akar könyvelő lenni. :) Amúgy a nyelv a legpraktikusabb mellé faktnak.

2016. dec. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!