Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE biosz szakról pozitív...

ELTE biosz szakról pozitív vélemény?

Figyelt kérdés
Olyan sok negatívumot hallottam már az elmített szakról, de biztosra veszem, hogy van olyan része is, ami szerethető.. Vki ebben meg tudna erősíteni vagy tényleg ilyen borzasztó az Elte biosz?Pályaválasztás előtt állok, fontos lenne a segítségetek!:)
2016. dec. 3. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
ELTE TTK-t messziről, nagy ívben...
2016. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalat? Mi az, ami miatt nem tanácsolod?
2016. dec. 3. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen az, habár hála az égnek mar túl vagyok rajta. Igaz nem biológia, de másik TTK szak igy voltak minden szakrol ismerőseim. A tanárok személyes es az intézmény, valamint a bürokrácia általános hozzáállása közelről sem hallgatóbarát. 100-bol 1-2 embernek bejön, mert nem véletlen van hírneve, de alapvetően borzalmas ott tanulni.
2016. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát az ottani tanulmányaidra nem szívesen emlékszel vissza.. de most, hogy már túl vagy rajta, nem bántad meg a választásodat? Szereted a szakmádat? Szval én kutató biológus szeretnék lenni.. nincs más mód, mint a biosz szak elvégzése. Ha túlélem az egyetemet akkor csak szeretni fogom a szakmámat ha már ennyit szenvedtem érte..nem?
2016. dec. 3. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szivesen, és meg is bántam, hogy oda mentem. Abszolút nem adott a munkaerőpiacon értékes "szakmát" a kezmebe a természettudományos képzettségem, pedig nem is a leghaszontalanabb geológus vagyok, monjduk sanjos nem is alkalmazott matematikus.. Alapvetőenn meg tudnám szeretni a szakmámat de már most is azon dolgozok, hogy pályaelhagyó lehessek.


Attől függetlenül hogy én haragszom az intézményre nem jelenti azt, hogy neked ha biológus kutató szeretnél lenni akkor ez ne lenne megfelelő, sőt, kutatási lehetőségek alapján talán az egyik legjobb ha nem vesszük számításba az Erasmust. Viszont ha csak túl akarod élni a BSc-t aztán valamiért az MSct (mert BSc-vel sehova sem kellesz), akkor utána hoppon maradsz ha nem abba a felső 5%-ba tartozol, aki annyira élvezi a kutató- vagy oktatótevékenységet, hogy állami fizetésért hajlandó rá. Persze ha zseni vagy eléggé szorgalmas akkor úgyis lesz mellette valami egyéb vállakozásod, start-upod és nem lesz gond a pénzre, nade akkor meg az iskola is mindegy...

2016. dec. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Huu nagyon köszönöm a válaszaidat!! Remélem megtalálod majd azt a területet amit szeretni is fogsz ha a geológus nem jött be annyira. Én meg gondolkodom még a biosz szakon, orvosira készültem eddig, remélem annál azért könnyebb lesz.. ha csak egy kicsit is, már jó!:)
2016. dec. 3. 21:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát pont ezaz, hogy nem is geológus vagyok hanem annál értelmesebb "szakmám" van.. :)

De ettől függetlenül ha ezt szereted és van vele célod, akkor ne tántorítson el az intézmény, viszont ha csak szeretsz valami TTK-s területet, majd értelmes munkát szeretnél tanálni, akkor semmire se jó az egész.

2016. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!